Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba

image

 • Pasikeitimai nuo 2016 m. liepos 1 d. Keičiamos pažymų formos.
 • Darbingumo lygio nustatymas. Pasikeitimai nuo 2014 m. liepos 1 d.
 • Kaip pildomas „Asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimynas“
 • Darbingumo lygio nustatymas
 • Neįgalumo lygio nustatymas
 • Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba nuo 2016 m. liepos 1-osios keičia darbingumo ir neįgalumo lygių bei specialiųjų poreikių ir lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo pažymų formą.

Šios pažymos, kurias neįgalieji pateikia išmokas dėl negalios mokančioms institucijoms – SODRAI ir savivaldybių socialinių paslaugų skyriams arba seniūnijoms – iki šiol buvo spausdinamos ant saugiųjų dokumentų blankų. Saugieji dokumentai su technologine apsauga tapo netikslingi, nes tarnyba aktualius duomenis SODRAI ir savivaldybėms pateikia per informacinę sistemą. Taip patogiau ir greičiau klientui – atlikus negalios vertinimą, duomenys minėtoms institucijoms perduodami tiesiogiai.

Tačiau prašymų ir kitų reikalingų dokumentų pateikimo išmokas mokančioms institucijoms tvarka lieka ta pati.

Gera žinia ir ta, kad klientai Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos svetainėje gali užsiregistruoti jiems patogiu laiku atvykti pateikti dokumentus, parašyti prašymą gauti negalios vertinimo akto kopiją arba jau tarnybos išduotų dokumentų dublikatus (darbingumo ir neįgalumo lygių, specialiųjų poreikių pažymų, neįgaliojo pažymėjimo ir pan.), nurodant jums patogų dokumentų gavimo būdą – registruotu laišku arba atsiimti asmeniškai. Svetainėje taip pat galima pasitikrinti atliekamo negalios vertinimo būklę arba peržiūrėti ankstesniųjų istoriją. Tam tereikia susikurti savo profilį.

Tokiu būdu mažinama neįgalių asmenų administracinė našta, o paslaugas galima gauti patogiu laiku ir patogioje vietoje, kartais net neišėjus iš namų.

Šaltinis: www.ndnt.lt

2014 m. liepos 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005 m. kovo 21 d. įsakymo Nr. A1-78/V-179 ,,Dėl darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašo ir darbingumo lygio nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo” pakeitimas, kuriuo vadovaujasi NDNT. Darbingumo lygio nustatymas…

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. kovo 21 d. įsakymo Nr. A1-78/V-179 ,,Dėl darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašo ir darbingumo lygio nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimus ir pridedamus “Bazinio darbingumo procentų vertinimo” ir “Asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyno” priedus galite rasti čia…

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Metodikos ir informatikos skyrius specialistės Roberta Urbaitytė ir Rasa Povilaitienė pakomentavo kaip vertinant darbingumo lygį yra pildomas „Asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimynas“:

Siekiant vieningos ir objektyvios asmens darbingumo lygio vertinimo praktikos, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – NDNT) buvo parengta „Asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyno pildymo atliekant darbingumo lygio vertinimą metodinė rekomendacija“ (toliau – rekomendacija), kurioje apibrėžti bendrieji Asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyno (toliau – klausimynas) vertinimo principai bei detaliai aprašytas kiekvieno klausimo vertinimas. Šia rekomendacija vadovaujasi visi NDNT specialistai-vertintojai, atliekantys asmens darbingumo lygio vertinimą bei pildantys klausimyną.

Primename, kad klausimynas yra patvirtintas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014-03-12 įsakymu Nr. A1-131/V-349 „Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. kovo 21 d. įsakymo Nr. A1-78/V-179 „Dėl darbingumo lygio nustatymo kriterijų aprašo ir darbingumo lygio nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“.

Asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimynas pildomas NDNT teritoriniuose skyriuose dalyvaujant asmeniui (kai asmuo dėl sveikatos būklės atsakyti į klausimus negali, į juos atsako asmens atstovas). Kai asmens bazinis darbingumas yra 0–15 proc. arba jis mokosi ir yra iki 26 m. amžiaus, klausimynas nepildomas.

NDNT darbuotojas, atliekantis darbingumo lygio vertinimą, pokalbio su asmeniu ir (ar) asmens atstovu metu klausimyną pildo NDNT informacinėje sistemoje. Atsakymai žymimi remiantis asmens ir (ar) asmens atstovo pateiktais atsakymais į klausimus. Aukščiau minėtas ministrų įsakymas nenumato asmens supažindinimo su galimais atsakymų variantais.

Užpildžius klausimyną, jis yra atspausdinamas. Asmuo arba jo atstovas po užpildytu klausimynu pasirašo.

„Asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyno pildymo atliekant darbingumo lygio vertinimą metodinė rekomendacija“ parengta siekiant vieningai ir objektyviai įvertinti kiek atitinkama veikla neįgaliam asmeniui kėlė rūpesčių per pastarąjį mėnesį (ne tik kiek kartų, bet ir kokių sunkumų). Ši rekomendacija skirta tik NDNT specialistams-vertintojams, atliekantiems asmens darbingumo lygio vertinimą bei pildantiems klausimyną.

Rekomendacija parengta vadovaujantis Pasaulinės sveikatos organizacijos (toliau- PSO) patvirtintomis unifikuotomis neįgalių asmenų savarankiškumo vertinimo metodikomis, griežtai laikantis Tarptautinės funkcionavimo, neįgalumo ir sveikatos klasifikacijos ,,Asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyno“ bei WHODAS 2.0. – bendrinio sveikatos ir negalios vertinimo instrumento, sudaryto PSO, ir rekomenduojamo sveikatos ir negalios matavimui standartizuotu metodu įvairiose kultūrose, elementais bei principais.

Informacija atnaujinta 2015 m. sausio 10 d.

Nuo 2015 m. rugsėjo 14 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos administracijos ir Vilniaus dokumentų registravimo bei Vilniaus teritoriniai skyriai iš Švitrigailos g. 10, Vilniuje, persikėlė į naujas patalpas adresu Švitrigailos g. 11E, Vilniuje.

Vilniaus teritoriniai skyriai aptarnauja Vilniaus miesto ir rajono bei Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų ir Ukmergės rajonų savivaldybių gyventojus. Jie dėl neįgalumo arba darbingumo lygių ir specialiųjų poreikių nustatymo nuo rugsėjo 14 d. turėtų kreiptis nurodytu naujuoju adresu.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Naujausi komentarai

Kviečiame jungtis prie grupės “Drebulė” facebook’e.

Kviečiame sergančiuosius, jų šeimų narius, medicinos specialistus ir visus, kuriems Parkinsono liga yra aktuali. Grupę galite rasti
 • LPLD FACEBOOK'O puslapyje.
 • 2018 m. gruodžio mėn.
  Pr A T K Pn Š S
  « Spa    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31