Teisinė informacija

Neįgaliųjų reikalų departamento užsakymu sukurta informacinė pagalbos neįgaliesiems koordinavimo platforma Manogarantijos.lt.

Asmeniui nustačius neįgalumą, darbingumo lygį ar specialiuosius poreikius, dažnas ieško informacijos apie tai, kokią valstybės pagalbą ir garantijas galima gauti, domisi konkrečiomis pagalbos gavimo sąlygomis, domisi, kur kreiptis. Nors Seimo, ministerijų ar įstaigų priimti teisės aktai yra skelbiami viešai, ši informacija yra pateikiama skirtingais būdais, skirtingose interneto svetainėse, o tai labai apsunkina informacijos konkrečios negalios atveju paiešką.

„Manogarantijos.lt platforma yra vieta, kur pateikiama koncentruota nukreipianti informacija apie kone visas garantijas bei pagalbą negalią turintiems asmenims ar jiems padedantiems asmenims. Šioje svetainėje pateikta lengvai suprantama užklausos forma, kur galima suvesti individualius negalios požymius ir pagal tai gauti konkrečiu atveju aktualią informaciją. Taip pat pateikiamas sistemoje vartojamų sąvokų paaiškinimas, neįgaliesiems garantijas reguliuojančių teisės aktų sąrašas, sričių, kuriose yra numatytos garantijos, sąrašas. Svarbu ir tai, kad ši informacijos sistema nuolat stebima ir atnaujinama“, – sako Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM direktoriaus pavaduotoja Jolanta Šliužienė.

Be nuorodų apie garantijas, informaciją galima gauti pokalbio svetainėje forma, elektroniniu paštu, veikia telefono linija, kuria paskambinus informacija apie garantijas bus suteikta labai operatyviai ir aiškiai.

Atkreipiame dėmesį, kad sistemoje teikiama tik nukreipianti ir bendro pobūdžio informacija. Informacinė sistema neskirta teikti siūlymus dėl teisės aktų tobulinimo, nebus atliekamas socialines garantijas teikiančių, vykdančių įstaigų veiksmų, sprendimų teisėtumo vertinimas. Informaciją teikiantys darbuotojai neturi įgaliojimų konkrečiose individualiose situacijose konstatuoti teisės aktų pažeidimų, ar priešingai konstatuoti, jog tokių nėra. Informacijos sistema yra tik pagalbinė priemonė orientuotis teisės aktų „labirinte“, ir tai nėra oficialus teisės aktų skelbimo portalas.

Manogarantijos.lt platforma skirta visiems, kurie domisi valstybės teikiama pagalba negalią turintiems žmonėms, tiek politikams, tiek studentams, kurie dažnai teiraujasi būtent apie neįgaliesiems skirtas garantijas.

Žinoma, ši informacijos sistema bus tobulinama ir plečiama įtraukiant ir sisteminant vis daugiau institucijų priimtų teisės aktų, susijusių su negalia, įskaitant savivaldybių priimtus sprendimus.

Svetainė pritaikyta ir suvokimo sunkumų turintiems asmenims: tekstas pateikiamas padidintu raidžių šriftu, svetainės dizainas , „neapkrautas“, nereikalinga informacija, paprasta ir intuityviai lengvai suprantama informacijos paieškos sistema.

Šio informacijos paieškos įrankio sukūrimas ir išlaikymas finansuojamas pagal Nacionalinės neįgaliųjų socialinės integracijos 2013–2020 metų programos įgyvendinimo 2019 metų ir vėlesnių metų veiksmų plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. rugsėjo 27 d. įsakymu Nr. A1-521, priemonę 4.2.3 „sukurti informacinę pagalbos neįgaliesiems koordinavimo sistemą“.

5 Komentarai

 1. kristina kristina
  2014-11-22    

  sveiki,mama serga parkinsono liga,pati dar pavalgo,bet batu uzsimauti,apiprausti,jau negali,ar galima slauga,aciu

  • saulė saulė
   2014-11-24    

   p.Kristina, labai sudėtinga atsakyti į Jūsų klausimą tik iš pateiktos informacijos. Tikriausiai specialistai turėtų įvertinti situaciją. Kur ir kaip kreiptis dėl socialinių paslaugų teikimo šiek tiek informacijos rasite čia.

 2. Benedikta Benedikta
  2013-11-28    

  Laba diena. Noriu pasiteirauti apie pašalpą, skiriamą sergančiam parkinsono liga. Mano mamai diagnozuota 2-os stadijos parkinsono liga, rigidinė forma. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba išdavė pažymą, kad mamai nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis. Sodra nustatė didelių specialiųjų poreikių lygį. Skyrė pašalpą – 153 Lt. Noriu paklausiti ar tik tokia pašalpa priklauso? Mama visai nieko negali atlikti savarankiškai. Būtinas žmogus, kuris nuolat ją prižiūrėtų.

 3. Loreta Loreta
  2013-06-02    

  Mano mamai 2011 kovą diagnozavo parkinso ligos 3-4 stadiją. Prieš tai bėdą vertė stuburui: vilko kojas, susirietus, sunku suimti smulkesnius daiktus. . .Šiuo metu visiškai nieko negali atlikti savarankiškai. Kas galėtų pakonsultuoti apie ligonio priežiūros įpatumus? Būčiau labai dėkinga apie bet kokią informaciją.

 4. Jolanta Jolanta
  2012-08-16    

  Laba diena, noriu pasiteirauti, mano uošvis , parkinsono liga, didelių poreikių,guli šiuo metu slaugos ligoninėje, bet aš norėčiau pradėti tvarkyti slaugą savo vardu. Ar jau galima pradėti tvarkyti slaugos dokumentus kol jis guli ligoninėje, ar kai jį išrašys iš slaugos ligoninės? Nes jį prižiūrinti slaugos ligoninėje daktarė, beveik neteikia jokios informacijos. Iš anksto dėkoju.
  Pagarbiai
  Jolanta

Naujausi komentarai

Kviečiame jungtis prie grupės “Drebulė” facebook’e.

Kviečiame sergančiuosius, jų šeimų narius, medicinos specialistus ir visus, kuriems Parkinsono liga yra aktuali. Grupę galite rasti
 • LPLD FACEBOOK'O puslapyje.