Teisinė informacija

6 Komentarai

 1. Mindaugas Mindaugas
  2015-10-03    

  2003m atlikta prostatos pasalinimo operacija po to issivyste dalinis slapumo nelaikymas Marijampoles ligoniu kasa mano prasyma skirti kompensavima iklotams atmete motyvuodama kad nera nustatyta neygalumas,siais metais diagnozuota Parkinsono liga arr tai gali buti priezastis mano prasymui del iklotu kompensaviimo pateikinimui?Su pagarba Mindaugas.

  • saulė saulė
   2015-10-05    

   P.Mindaugai, situaciją pakomentavo LPLD pirmininkės pavaduotoja Angelė Gurklytė:
   Pagal dabar galiojančią slaugos priemonių kompensavimo tvarką, prostatos vėžys ir Parkinsono ligos nėra įrašytos į sąrašą ligų, kuriomis susirgus, kompensuojamos medicinos pagalbos priemonės (sauskelnės, įklotai), neatsižvelgiant koks paciento neįgalumo lygis. Taigi, Mindaugai, Jūs gausite 30 vnt. mėnesiui kompensuojamų priemonių tik tada, kai Jums bus nustatytas specialus nuolatinės slaugos poreikis. Tačiau turėkime vilties, kad prostatos vėžys, Alzheimerio ir Parkinsono diagnozės bus įtrauktos į minėtą ligų sąrašą ir galėsite gauti kompensaciją tada, kai medicinos pagalbos priemonių prireiks ir jas išrašys gydytojas. Dėl to aktyviai dirba (tiksliau kovoja) VšĮ Inkocentras.

 2. 2014-12-15    

  Diagnozuota PARKINSONO liga,1,5 stadija,nedarbingumo komisija nusprende,kad esu darbinga,ar teisingas toks sprendimas.Jaučiuosi blogai.kokie yra įstatymai.

  • saulė saulė
   2015-01-10    

   P.Vaida, deja, nedaug turime informacijos apie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos darbo principus ir tvarką, nors daugumai mūsų šios tarnybos sprendimai atrodo nelogiški: žmonės, kuriems reikalinga slauga, jos negauna, kai kuriems, kelintąsyk vertinant darbingumo lygį, nustatomas didesnis darbingumo procentas, nei buvo nustatytas anksčiau – kas sudaro įspūdį jog liga gali būti pagydoma, nors gydytojai-neurologai diagnozuoja ir aiškiai išrašuose nurodo ligos progresavimą.
   Jūs galite skųsti NDNT sprendimą.
   Visą turimą ir gaunamą informaciją iš šios tarnybos rasite skyrelyje NDNT.

 3. Rasa Rasa
  2014-12-01    

  Laba diena teciui nustatyta 3-cia stadija parkinsono ar galiu tvarkyti dokumentus slaugai.Aciu

  • saulė saulė
   2014-12-02    

   p.Rasa, ar Jūsų tėveliui reikalinga slauga, nuspręsti gali tik specialistai, įvertinę Jūsų tėvelio būklę. Tikimės, kad jie tai padarys atsakingai. Stiprybės Jums ir Jūsų tėveliui.

Kviečiame jungtis prie grupės “Drebulė” facebook’e.

Kviečiame sergančiuosius, jų šeimų narius, medicinos specialistus ir visus, kuriems Parkinsono liga yra aktuali. Grupę galite rasti
 • LPLD FACEBOOK'O puslapyje.