Ruošiatės kelionei? Paskaitykite keletą patarimų!

Visuomet pasiimkite vartojamus vaistus. Geriau turėti šiek tiek daugiau, nei pritrūkti. Pačios kelionės (vykimo iki tikslo ir grįžimo į namus) metu turėkite vaistus su savimi, ne bagažo skyriuje. Turėkite juos net jei manote, kad kelionės trukmės metu jums jų nereiks. Turėkite informacinę kortelę/lapelį, kur būtų parašyta, kad jums parkinsonas, kuriuo metu, kiek ir kokius vaistus vartojate bei ko jums reiktų ypatingu nenuspėjamu atveju. Turėkite ir jūsų gydytojo kontaktinę informaciją.

hong-kong-international-airport

Pasakykite registruodamiesi oro uoste ar traukinių stoties kasoje pirkdami bilietą, autobuso vairuotojui ar kitiems darbuotojams, kurie gali jums padėti, kad jūs sergate Parkinsono liga ar keliaujate su sergančiu žmogumi. Galbūt būtų galimybė jus vieną pirmųjų laipinti skrydžiui, kad galėtumėte ramiai nueiti, susirasti vietą, pasidėti bagažą, arba gautumėt pagalbą kelionės metu.

Rekomenduojama rinktis vietą prie praėjimo, nors tai žinoma, nėra patogu, jei atsisėdus tenka praleisti kelionės kaimyną, bet patogiau, kai reikia atsistoti pačiam. Prašykite vietos ir arčiau tualeto.

Jei skrendate lėktuvu, pasiruoškite patikrinimui iš anksto: susidėkite visus medikamentus į permatomą plastikinį maišelį, kad prireikus galėtumėte greitai viską ištraukti. Jei jums atlikta giluminė smegenų stimuliacijos (GSS) operacija, rekomenduojama turėti stimuliatoriaus gamintojo sertifikatą ar gydytojo pateiktą informaciją (ne tik gimtąja kalba, bet ir bent anglų k.), kad galėtumėte pateikti ir jums nereiktų nusirengti, nusiauti batų.

Nesinaudokite įlaipinimo bilietu savo telefone. Kai reikia pateikti, tremoras, kelionės stresas gali sukelti dar didesnį košmarą. Turėkite atsispausdinę.

Apsvarstykite alternatyvius kelionės būdus. Kelionė lėktuvu, oro uostai sukelia stresą ir sveikiems žmonėms, o ką jau kalbėti apie sergančius. Lėktuvuose paprastai nėra nei daug vietos pajudėti, nei galimybės.

Kelionės metu nepamirškite atlikti tempimo pratimų. Juos galite atlikti ir sėdėdami. O jei yra galimybė, atsistokite, pavaikščiokite, pajudėkite. Jei vairuojate pats/pati, sustokite aikštelėje, kad galėtumėte pajudėti, pasimankštinti. Vairuodami būtinai darykite pertraukėles, pailsėkite.

Jei tik turite bent menkiausią galimybę, savo visą kelionę pailginkite bent viena diena, jums ji tikrai pravers poilsiui nuvykus į vietą, ypač jei tai tolimas atstumas.

Jokiu būdu neatsisakykite savo įprastos dienos tvarkos nei kelionės metu, nei nuvykę į vietą: savalaikiai išgerti vaistai, mankšta, poilsis, mityba.

Pasiimkite jums patogius daiktus, rūbus, avalynę. Neimkite į kelionę naujų, nebandytų daiktų. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų keliavimo metu dėvimuose rūbuose yra kišenių, į kurias galėtumėte susidėti smulkius daiktus: dokumentus, vaistus, nosinę. Arba susidėkite viską į nedidelę tvirtinamą prie juosmens ar kabinamą ant krūtinės rankinę. Vaistus galite susidėti ir įkelias vietas, keleto rūbų kišenes.

Net jei jūs nesinaudojate papildoma technika: lazda, vaikštyne, vežimėliu, apsvarstykite galimybę pasinaudoti, kad būtų patogiau. Paprašę oro uoste vežimėlio, išvengsite streso, kai reikia skubėti iš vienos oro uosto vietos į kitą.

Niekada nebijokite paprašyti pagalbos.

Mėgaukitės kelione, net jei judate lėčiau.

Liga – ne priežastis nekeliauti.

Nancy Ryerson, 2014 m.

Šaltinis: www.michaeljfox.org

Panašūs straipsniai
 • Šlapimo nelaikymas Su šlapimo nelaikymo problemomis susiduria daugiau nei 300 000 šalies gyventojų, tačiau toli gražu ne visi žino, kad šis sutrikimas yra pripažintas liga ir medicinos pagalbos priemonės, palengvinančios gyvenimą, gali būti kompensuojamos. Informaciją api SAM įstatymą, įsigaliojusį 2018 m. liepos 1 d. ir priemonių kompensavimo principus skaitykite [...]
 • Terminų žodynas Kad būtų šiek tiek lengviau susiorientuoti apie ką kalba gydytojai ar kas parašyta ligos išraše, ar kituose informacijos šaltiniuose, parengėme su Parkinsono liga susijusių medicininių terminų žodynėlį. Čia rasite trumpus įvairių medicininių terminų paaiškinimus, pavyzdžiui, kas yra dopaminas, funkcinė neurochirurgija, neuromediatorius, neuronas, Parkinsono liga ir kt. Žodyną rasite [...]
 • Specialiųjų poreikių nustatymo tvarka Pasikeitimai nuo 2019 metų sausio 1 d.: – neįgaliojo pažymėjimus pensinio amžiaus asmenims išduos Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT). Nebereikės kreiptis į savivaldybę. – specialiųjų poreikių lygį nustatys NDNT, nustačiusi specialiuosius poreikius, kartu nustatys jų lygį ir išduos neįgaliojo pažymėjimą. Nebereikės kreiptis į savivaldybę. – keičiasi specialiųjų poreikių nustatymo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia… – išduodami [...]
 • Nauji neįgalojo pažymėjimai Nuo 2019 metų sausio 1 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) negalią turintiems asmenims išduos naujo pavyzdžio neįgaliojo pažymėjimus. – jų įrašai bus ne tik lietuviški, bet ir angliški, kas patogu keliaujantiems į užsienį. Nuo 2019 m. sausio 1 d. NDNT neįgaliojo pažymėjimus išduos ir pensinio amžiaus asmenims. Pensinio amžiaus asmenims nebereikės kreiptis į [...]
 • Šventėms artėjant keletas patarimų PIRKINIAI Tikimės, kad dovanos jau nupirktos ar pagamintos pačių rankomis ir dabar jūs ramiai jas pakuojate. Ne? · Tik neikite į parduotuves piko metu. Nueikite rytinėmis valandomis, kai žmonių mažiau. · Užsakykite dovanėles internetu. Tik įvertinkite užsakymų pristatymo terminą, kad tikrai spėtumėt juos gauti iki švenčių. Atminkite, perkant internetu nesame tikri ką gausime – ar [...]

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Naujausi komentarai

Kviečiame jungtis prie grupės “Drebulė” facebook’e.

Kviečiame sergančiuosius, jų šeimų narius, medicinos specialistus ir visus, kuriems Parkinsono liga yra aktuali. Grupę galite rasti
 • LPLD FACEBOOK'O puslapyje.
 • 2019 m. sausio mėn.
  Pr A T K Pn Š S
  « Gru    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031