Naujas vaistas SINEPAR vietoje SINEMET CR

Vaistinėse jau atsiranda vaistinis preparatas SINEPAR 50/200mg pailginto atpalaidavimo tabletės N100, kuris veikliąja medžiaga ir dozėmis atitinka Sinemet CR.

Atkreipkite dėmesį, kad SINEPAR vaistas jums gali ir netikti. Rekomenduojame pradžioje pabandymui įsigyti vieną pakuotę.

SINEPAR vaistas yra kompensuojamas ir kompensuojamąjį receptą jums gali išrašyti šeimos gydytojas, jei jums yra gydytojo neurologo paskirtas vartoti Sinemet CR.

Norime atkreipti jūsų dėmesį, kad SINEPAR vaistas yra priskiriamas vardiniams vaistiniams preparatams. Tai reiškia, kad vaistui gydytojas turi išrašyti ir vardinio vaistinio preparato skyrimo pareiškimą, jei vaistas yra išrašomas paprastu receptu. Jei išrašytas kompensuojamasis receptas, vardinio vaistinio preparato skyrimo pareiškimo vaistinės gali nereikalauti.

Daugiau informacijos apie vardinius vaisitinius preparatus galite sužinoti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. gegužės 9 d. įsakyme Nr. V-374 “Dėl vardinių vaistinių preparatų įsigijimo taisyklių patvirtinimo” https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.255896/KFMUFmbqhF

Remiantis ministro įsakymu, trumpai apžvelgsime kas yra vardinis vaistinis preparatas:

Preparatas vardinis, kadangi jis nėra registruotas Lietuvos Respublikoje.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos neatsako už vardinio vaistinio preparato kokybę, saugumą ir veiksmingumą.

Vaistas gali neturėti lietuvių kalba parengto pakuotės lapelios. Išsamią informaciją pacientui turi pateikti gydytojas: apie skyrimo priežastis, laukiamą terapinę naudą, vartojimo ypatumus, atsargumo priemones, galimą nepageidaujamą poveikį.

Gydytojas turi teisę jį skirti tik gavęs paciento rašytinį sutikimą vartoti šį preparatą. Jei pacientas negali pats spręsti, sutikimą gali duoti paciento atstovas teisės aktų nustatyta tvarka.

Gydytojas, paskyręs vardinį vaistinį preparatą, duomenis apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas ir visus kitus atvejus, kurie galėjo paveikti gydytų pacientų sveikatos būklę, turi pranešti VVKT. Todėl pacientas privalo informuoti gydytoją apie vaisto šalutinius poveikius.

Recepte vardiniam preparatui įsigyti gali būti nurodomas ne ilgiau kaip vieneriems metams reikalingas vardinio vaistinio preparato pakuočių kiekis.

Vardinis vaistinis preparatas gali būti skiriamas ir stacionare (ligoninėje) besigydančiam pacientui. Gydytojas taip pat privalo informuoti pacientą ar jo atstovą apie vaistą, o pacientas ar jo atstovas patvirtina sutikimą vartoti vardinį vaistinį preparatą parašu medicinos dokumente.

Vaistinės neprivalo turėti vardinį vaistinį preparatą vaistinėje, bet užsako jį pagal pateiktą vardini vaistinio preparato receptą.

Vardinis vaistinis preparatas turi būti įsigyjamas toje pačioje vaistinėje, kaip ir pateikiant pirmąjį vardinio vaistinio preparato receptą.

Atsiradus naujai informacijai, esant pasikeitimams, informaciją papildysime ar patikslinsime.

Panašūs straipsniai
 • Sinemet CR & Sinepar Valstybinės ligonių kasos atstovai, atsakingi už kompensuojamųjų vaistų sąrašus, ką tik patvirtino, kad dėl Sinemet CR tiekimo nestabilumo, vėl įtraukė Sinepar į kompensuojamųjų vaistų sąrašą, kuris bus tvirtinamas gegužės trečią savaitę. Sinepar įsigyti galima bus su vardiniu receptu. Kada atsinaujins Sinemet CR tiekimas informacijos neturime. Dėkojame visiems už klausimus, pagalbą ir [...]
 • Karantino metu baigiasi nustatytas negalios terminas? ATNAUJINTA. Visi sprendimai dėl neįgalumo, darbingumo lygio ir specialiųjų poreikių, kurių galiojimas baigiasi karantino metu, bus automatiškai tęsiami visą karantino laikotarpį ir dar 3 mėnesius (vietoje anksčiau numatytų 30 dienų) pasibaigus karantinui. Tas pats būtų taikoma, jei sprendimo galiojimas baigiasi netrukus po karantino – tai reiškia, kad 3 mėnesius nuo karantino pabaigos datos galios iki [...]
 • PRANEŠIMAS. VAISTAI Apgailestaujame, tačiau informacijos apie vaistų gamybos sustabdymą, priežastis, gamybos atnaujinimą, naujų vaistų (ne)tiekimo į Lietuvą priežastis, terminus ar bet kokius ketinimus arba jau esančių Lietuvoje vaistų tiekimo nutraukimą bei kitos su medikamentais susijusios informacijos iš vaistų gamintojų, jų atstovų bei farmacijos įmonių negauname. Kiekvieną kartą dedame visas pastangas, reaguodami į visus jūsų pranešimus, kad išspręsti [...]
 • Pakeisti neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės kri... Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie SADM informuoja, kad nuo 2020 m. gegužės 4 d. keičiasi neįgalių asmenų automobilių (NAK) statymo kortelės išdavimo kriterijai. Pakeitimai padaryti tam, kad NAK būtų išduodamos kuo didesnei tikslinei asmenų grupei, turinčiai mobilumo (judėjimo) sunkumų. Nuo 2020 m. gegužės 4 d. NAK bus išduodama: • darbingo amžiaus asmenims, kuriems nustatytas 0–25 [...]
 • AKTUALŪS PATARIMAI Visų pirma, linkime visiems būti sveikiems! Išgyvename sunkų laikotarpį. Tad norime priminti tai, ką jau ne kartą esame sakę ir duoti dar kelis patarimus tiek sergantiems, tiek ir jų šeimų nariams. – Paruoškite savo ar savo sergančio šeimos nario aiškią vaistų vartojimo schemą. Užrašykite: “Man Parkinsono liga” ir kitas ligas. – Perskaitykite vartojamų vaistų informacinius [...]

7 Komentarai

 1. Angelija Angelija
  2020-02-12    

  Taip , sineparas netinka ir mums. Atėmė kojas, nebegali paeiti, didžiulis kaustymas, nemiga ir kt.. Kodėl neparašote kokia šalis gamino sinemet, gal ieškosim patys kelių kaip įsigyt. Tegu sveikatos ministerija pradeda judėt, rūpintis šviesiausių žmonių pasmerkimu žūčiai likimu. Tegul sugeba ir nori rasti būdų padėt sergantiesiems. Galu gale reabilitaciją nors pusę lėšų tegu gražina perkant savo pinigais kelialapius. Vis tik sovietiniais laikais kažkodėl buvo galima gaut ir buvo kelialapių ir kur tik nori-nemokamai. Prie šios valdžios nebelieka eiliniam pinigų, kurių vis trūksta, nesurenka, brangsta… Šalyje betvarkė kokios dar nebuvo. Kol žmogus buvo naudingas tol išnaudojo, o susirgus viskas mokama pilna kaina, ir tai visur. kompensuoja pravažiavimą kai žmogus nebevaikšto-pasityčiojimas iš sergančiojo. Kelintą kartą prašau nors privačiai-savo lėšomis gydantis, nors pusę pinigų gražinkit per sodrą. Išnaudojo-išspaudė žmogaus sveikatą ir tikrai kaip kalba nebereikalingas-tada tegu įteisina Veryga autanaziją.
  Daug ir negerų dalykų galima parašyt, bet nesinori demoklo kardo pakabint ant savo galvos.

  • Jorune Jorune
   2020-04-17    

   Tikra tiesa, mano Mamai irgi netinka tie vaistai, kodėl nėra įprastinių? Pasunkėjo judėjimas, vos paeina ir tai ne visada, nebegali pati apsitarnauti, elementariausiai – nueiti iki tualeto. Net paprasčiausių darbų (žurnalą pavartyt ar pan.) nebegali. Kaip palengvint gyvenimą? Tikrai tyčiojasi valstybė, juk žmogus visą gyvenimą sąžiningai atidirbęs, ir nenusipelno komfortiškos pabaigos? Kodėl ji turi vos ne kiekvieną dieną verkti dėl to, kad negali pati apsirengti bliuzelės, ar apsimauti kelnių? Kada jūs ką nors padarysite žmonių gerovei ir oriai senatvei???

 2. Aušra Aušra
  2020-02-10    

  Močiutei 91 m. pakeitus Sinemetą į Sinepar vaistą pasimatė labai didelis skirtumas. Pradėjus naudoti Sineparą visiškai nusilpo kojos, dreba, vaistas visiškai netinka.

 3. Rimute Rimute
  2019-07-08    

  Ir as pritariu Aurelijai. Mano mamytei sutino kojos nuo sinepar vaistu, kojos ne stiprios, be pagalbos neatsistoja,daznai verkia,nepadeda vaistai nuo depresijos.Kaip galite taip pasielkti su ligoniais-imti ir pakeisti savo nuoziura?

  • saulė saulė
   2019-07-08    

   P. Rimute, niekas nieko savo nuožiūra nekeitė. Sinemet CR gamintojas nutraukė vaisto gamybą. Nei Lietuvos Parkinsono ligos draugija, nei Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija šitam negalėjo užkirsti kelio. Stengdamasi padėti sergantiems, SAM iniciavo kito tos pačios veikliosios sudėties vaisto atvežimą į Lietuvą.
   Jūs nenurodėte kokį medikamentą vietoje Sinemet CR vartoja Jūsų mamytė, bet vis tiek mums labai liūdna, kad jis jai netiko. Turėtumėte kreiptis į gydytoją neurologą, kad parinktų kitus vaistus. Tikimės sprendimas bus rastas.

 4. 2019-04-12    

  Pakeitus sinemet vaistuką sineparu,tėvelis visiškai atgulė, pasidarė neramus,nerangūs,skausmingas,kojos pradėjo nelaikyti paties.Per žiauri žmogui kaina – gyvenimo atėmimas.Sveikatos ministerijos klysta.Gražinkite Sinemetą – originalą

  • rolandas rolandas
   2019-04-12    

   Ne Sveikatos minsterija kalta. Laikinai sustabdyta Sinemeto gamyba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Naujausi komentarai

Kviečiame jungtis prie grupės “Drebulė” facebook’e.

Kviečiame sergančiuosius, jų šeimų narius, medicinos specialistus ir visus, kuriems Parkinsono liga yra aktuali. Grupę galite rasti
 • LPLD FACEBOOK'O puslapyje.