Naujas vaistas SINEPAR vietoje SINEMET CR

Vaistinėse jau atsiranda vaistinis preparatas SINEPAR 50/200mg pailginto atpalaidavimo tabletės N100, kuris veikliąja medžiaga ir dozėmis atitinka Sinemet CR.

Atkreipkite dėmesį, kad SINEPAR vaistas jums gali ir netikti. Rekomenduojame pradžioje pabandymui įsigyti vieną pakuotę.

SINEPAR vaistas yra kompensuojamas ir kompensuojamąjį receptą jums gali išrašyti šeimos gydytojas, jei jums yra gydytojo neurologo paskirtas vartoti Sinemet CR.

Norime atkreipti jūsų dėmesį, kad SINEPAR vaistas yra priskiriamas vardiniams vaistiniams preparatams. Tai reiškia, kad vaistui gydytojas turi išrašyti ir vardinio vaistinio preparato skyrimo pareiškimą, jei vaistas yra išrašomas paprastu receptu. Jei išrašytas kompensuojamasis receptas, vardinio vaistinio preparato skyrimo pareiškimo vaistinės gali nereikalauti.

Daugiau informacijos apie vardinius vaisitinius preparatus galite sužinoti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. gegužės 9 d. įsakyme Nr. V-374 “Dėl vardinių vaistinių preparatų įsigijimo taisyklių patvirtinimo” https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.255896/KFMUFmbqhF

Remiantis ministro įsakymu, trumpai apžvelgsime kas yra vardinis vaistinis preparatas:

Preparatas vardinis, kadangi jis nėra registruotas Lietuvos Respublikoje.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos neatsako už vardinio vaistinio preparato kokybę, saugumą ir veiksmingumą.

Vaistas gali neturėti lietuvių kalba parengto pakuotės lapelios. Išsamią informaciją pacientui turi pateikti gydytojas: apie skyrimo priežastis, laukiamą terapinę naudą, vartojimo ypatumus, atsargumo priemones, galimą nepageidaujamą poveikį.

Gydytojas turi teisę jį skirti tik gavęs paciento rašytinį sutikimą vartoti šį preparatą. Jei pacientas negali pats spręsti, sutikimą gali duoti paciento atstovas teisės aktų nustatyta tvarka.

Gydytojas, paskyręs vardinį vaistinį preparatą, duomenis apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas ir visus kitus atvejus, kurie galėjo paveikti gydytų pacientų sveikatos būklę, turi pranešti VVKT. Todėl pacientas privalo informuoti gydytoją apie vaisto šalutinius poveikius.

Recepte vardiniam preparatui įsigyti gali būti nurodomas ne ilgiau kaip vieneriems metams reikalingas vardinio vaistinio preparato pakuočių kiekis.

Vardinis vaistinis preparatas gali būti skiriamas ir stacionare (ligoninėje) besigydančiam pacientui. Gydytojas taip pat privalo informuoti pacientą ar jo atstovą apie vaistą, o pacientas ar jo atstovas patvirtina sutikimą vartoti vardinį vaistinį preparatą parašu medicinos dokumente.

Vaistinės neprivalo turėti vardinį vaistinį preparatą vaistinėje, bet užsako jį pagal pateiktą vardini vaistinio preparato receptą.

Vardinis vaistinis preparatas turi būti įsigyjamas toje pačioje vaistinėje, kaip ir pateikiant pirmąjį vardinio vaistinio preparato receptą.

Atsiradus naujai informacijai, esant pasikeitimams, informaciją papildysime ar patikslinsime.

Panašūs straipsniai
 • AKTUALŪS PATARIMAI Visų pirma, linkime visiems būti sveikiems! Išgyvename sunkų laikotarpį. Tad norime priminti tai, ką jau ne kartą esame sakę ir duoti dar kelis patarimus tiek sergantiems, tiek ir jų šeimų nariams. – Paruoškite savo ar savo sergančio šeimos nario aiškią vaistų vartojimo schemą. Užrašykite: “Man Parkinsono liga” ir kitas ligas. – Perskaitykite vartojamų vaistų informacinius [...]
 • PARKINSONAS ir KORONAVIRUSAS COVID-19 (PAPILDYTA kovo 28 ... Koronaviruso liga COVID-19 yra nauja liga. Tai virusinė kvėpavimo takų liga. Virusas dar nėra pakankamai gerai žinomas ir nuspėjamas, tačiau žinoma jog jis perduodamas nuo žmogaus žmogui ir per užkrėstus paviršius. COVID-19 dar neturi vakcinos ir gydymo. Gydant COVID-19 pagrindinis dėmesys skiriamas simptomų, tokių kaip kosulys, karščiavimas ir skausmas, valdymui. Pagal turimus duomenis COVID-19 komplikacijų [...]
 • KARANTINO METU BAIGIASI NUSTATYTAS NEGALIOS TERMINAS? Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) informuoja! Jeigu karantino metu baigiasi jums nustatytas neįgalumo ar darbingumo lygių arba specialiųjų poreikių terminas į NDNT kreiptis nereikia – NEGALIOS TERMINAS BUS PRATĘSTAS AUTOMATIŠKAI iki karantino galiojimo pabaigos ir dar 30 kalendorinių dienų po karantino termino pasibaigimo dienos. Pratęstam laikotarpiui nauji dokumentai išduodami nebus. Išmokas mokančias institucijas apie [...]
 • SVARBUS PRANEŠIMAS Informuojame, kad vadovaujantis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 3 d. sprendimu Nr. V-259 „Dėl rekomendacijų riboti masinius renginius“, esant šalyje paskelbtai valstybės lygio ekstremaliai padėčiai, Lietuvos Parkinsono ligos draugijos konferencija, kuri įprastai vyksta balandžio mėnesį, kai minima Pasaulinė sergančiųjų Parkinsono liga diena, atšaukiama. Apie naują konfrencijos datą informuosime, kai tik [...]
 • SINEPAR. Jūsų atsiliepimai Turime didelį prašymą! Renkame objektyvius atsiliepimus apie vaistus SINEPAR. Juos ketiname pateikti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai ir vaistų importuotojui. Jei vartojate šiuos vaistus, labai prašome atsakyti į anketos klausimus ir atsiųsti anketą su atsakymais mums e. paštu 100patarimu@gmail.com Anketa Arba galite atsakyti į klausimus šio įrašo komentare. Klausimai: Kaip manote, ar jūsų organizmas toleruoja SINEPAR? [...]

11 Komentarai

 1. Bronislava Bronislava
  2019-04-04    

  Labai prašau , atsiliepkite kas naudojate vaistą Sinepar vietoje Sinemet CR.
  Man žymiai pablogėjo sveikata.

  O kaip kiti jaučiatės?

  • Antanas Antanas
   2019-04-09    

   Tam žmogui kuriuo, aš rūpinuosi reikia Sinemet CR, bet nenaudoja pakaitalo Sinepar; iš daugelio atsiliepimų daug kas negali toleruoti šio vaisto ir net turi didelių problemų.
   Reikia kreiptis pas savo gydytoją arba pas kitą konsultuotis kiek tai įmanoma, gal kokios informacijos galėtų parkinsono draugijos branduolys suteikti?
   Dėl Sinemet CR yra originalas, ir dėl jo jokios informacijos nėra. Jei kas žinot ką nors, gyvybiškai svarbu visiems, PARAŠYKIT.
   Kiek iš Anglijos parkinsono draugijos dokumentų publikuojamų internete supratau, kad kritiniu atveju per juos galima gauti kažkokį kiekį, aišku anglams.

 2. Ilona Ilona
  2019-02-20    

  SINEPAR- tikras košmaras. Toks jausmas, kad mane nori nužudyti. Pikinimas ir skrandzio valimas tai gelites. Prasidejo dusolio prepoliai, dešne ranka praranda jautruma, Pries 5 metus aperuota aneurizma, tai pereodiškai isitempe visa ta kuno puse. Čia musu sveikatos ministerijos sadistiski zaidimai?
  Prašau pagalbos, is musu Valstybes,vargu sulauksiu. Gal galit pasakyti kur Lenkijoi galima nusipirkti SINIMET?

  • saulė saulė
   2019-02-20    

   p. Ilona, informuokite apie savo nusiskundimus gydytoją, kad jis informuotų apie vaisto sukeltus šalutinius poveikius VVKT. Deja, greičiausiai jau ir Lenkijoje Sinemet vaisto nėra. Vaisto stygius visose šalyse. Jo gamybą yra laikinai (labai tikimės, kad laikinai) sustabdęs pats vaisto gamintojas. Deja, apie priežastis niekas informacijos neteikia.

   • Ilona Ilona
    2019-02-20    

    Gydytoja jau zino,..Del Lenkijos nezinau kol kas, bet Somijoi yra. kai tau tik 52, ieskosi visur, kad darzovies gyvenima atydeti velesniam laikui.

   • Silva Silva
    2019-03-22    

    Lenkijoje nebegavome jau vasario men.pradzioje, prieme uzsakyma, nuvaziavome pasiimti ir negavome.

 3. Nijolė Nijolė
  2019-02-15    

  Turi būtinai sugražinti Sinetet CR vaistą parkinsonui gydyti!

  • 2019-02-15    

   Turi sugražinti Sinemet CR! Lauksime!
   Jei liga paūmės kas atsakys?

 4. Angelė Angelė
  2019-02-12    

  Kaip supratau, gero vaisto Sinemet CR nebebus. Vietoj jo – vardinis vaistinis preparatas Sinepar. Nors sakoma, kad Sinepar veikliaja medžiaga ir dozėmis atitinka Sinemet CR, tačiau prieš išrašant receptą kažkodėl reikės pasirašyti, kad atsakomybę dėl blogo poveikio prisiimi sau… Atrodo suprato, kad jei veiklioji medžiaga ir dozės tos pačios – vaistas nėra tas pats (kai buvom skatinami rinktis pigiausius). Sergantiesiems nėra taip paprasta kaitalioti vaistus. Iš asmeninės patirties: dingus Sinemet CR, teko imtis šio vaisto analogo. Per mėnesį dėl pykinimo netekau 7 kg svorio ir pan. Dabar prie naujo vaisto pripratau, beveik išnyko blogi reiškiniai ir apie naują perėjimą prie Sinepar nesinori galvoti.

  • klausimas Angelei klausimas Angelei
   2019-02-15    

   Kaip suprantu vietoj Sinemet CR naudojate ne Sinepar, o kažką kitą? Gal galite pasakyti ką? Pasiteisina ar grįžtumėte prie Sinemet CR?

   • Nijolė Nijolė
    2019-02-15    

    Turi būtinai sugražinti Sinetet CR vaistą parkinsonui gydyti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Kviečiame jungtis prie grupės “Drebulė” facebook’e.

Kviečiame sergančiuosius, jų šeimų narius, medicinos specialistus ir visus, kuriems Parkinsono liga yra aktuali. Grupę galite rasti
 • LPLD FACEBOOK'O puslapyje.