Naujas vaistas SINEPAR vietoje SINEMET CR

Vaistinėse jau atsiranda vaistinis preparatas SINEPAR 50/200mg pailginto atpalaidavimo tabletės N100, kuris veikliąja medžiaga ir dozėmis atitinka Sinemet CR.

Atkreipkite dėmesį, kad SINEPAR vaistas jums gali ir netikti. Rekomenduojame pradžioje pabandymui įsigyti vieną pakuotę.

SINEPAR vaistas yra kompensuojamas ir kompensuojamąjį receptą jums gali išrašyti šeimos gydytojas, jei jums yra gydytojo neurologo paskirtas vartoti Sinemet CR.

Norime atkreipti jūsų dėmesį, kad SINEPAR vaistas yra priskiriamas vardiniams vaistiniams preparatams. Tai reiškia, kad vaistui gydytojas turi išrašyti ir vardinio vaistinio preparato skyrimo pareiškimą, jei vaistas yra išrašomas paprastu receptu. Jei išrašytas kompensuojamasis receptas, vardinio vaistinio preparato skyrimo pareiškimo vaistinės gali nereikalauti.

Daugiau informacijos apie vardinius vaisitinius preparatus galite sužinoti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. gegužės 9 d. įsakyme Nr. V-374 “Dėl vardinių vaistinių preparatų įsigijimo taisyklių patvirtinimo” https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.255896/KFMUFmbqhF

Remiantis ministro įsakymu, trumpai apžvelgsime kas yra vardinis vaistinis preparatas:

Preparatas vardinis, kadangi jis nėra registruotas Lietuvos Respublikoje.

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos neatsako už vardinio vaistinio preparato kokybę, saugumą ir veiksmingumą.

Vaistas gali neturėti lietuvių kalba parengto pakuotės lapelios. Išsamią informaciją pacientui turi pateikti gydytojas: apie skyrimo priežastis, laukiamą terapinę naudą, vartojimo ypatumus, atsargumo priemones, galimą nepageidaujamą poveikį.

Gydytojas turi teisę jį skirti tik gavęs paciento rašytinį sutikimą vartoti šį preparatą. Jei pacientas negali pats spręsti, sutikimą gali duoti paciento atstovas teisės aktų nustatyta tvarka.

Gydytojas, paskyręs vardinį vaistinį preparatą, duomenis apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas ir visus kitus atvejus, kurie galėjo paveikti gydytų pacientų sveikatos būklę, turi pranešti VVKT. Todėl pacientas privalo informuoti gydytoją apie vaisto šalutinius poveikius.

Recepte vardiniam preparatui įsigyti gali būti nurodomas ne ilgiau kaip vieneriems metams reikalingas vardinio vaistinio preparato pakuočių kiekis.

Vardinis vaistinis preparatas gali būti skiriamas ir stacionare (ligoninėje) besigydančiam pacientui. Gydytojas taip pat privalo informuoti pacientą ar jo atstovą apie vaistą, o pacientas ar jo atstovas patvirtina sutikimą vartoti vardinį vaistinį preparatą parašu medicinos dokumente.

Vaistinės neprivalo turėti vardinį vaistinį preparatą vaistinėje, bet užsako jį pagal pateiktą vardini vaistinio preparato receptą.

Vardinis vaistinis preparatas turi būti įsigyjamas toje pačioje vaistinėje, kaip ir pateikiant pirmąjį vardinio vaistinio preparato receptą.

Atsiradus naujai informacijai, esant pasikeitimams, informaciją papildysime ar patikslinsime.

Panašūs straipsniai
 • Ar bus sukurti nauji vaistai? 2018 metų pabaigoje pasirodė informacija, kad Kvinslando universiteto (The University of Queensland), Australija, mokslininkai, bendradarbiaudami su biotechnologijų kompanija Inflazome Ltd., neseniai paskelbė ikiklinikinių tyrimų rezultatus. Tyrimo tikslas – sulėtinti ar sustabdyti Parkinsono ligos progresavimą. Vieną kartą per parą vartojamas vaistas, mažinantis smegenų uždegimą, parodė smegenų ląstelių praradimo mažėjimą, dopamino lygio padidėjimą ir judėjimo simptomų pagerėjimą. [...]
 • pono Parkinsono palydovė Эссе Депрессия – спутница г-на Паркинсона. Eлена Ступакевич Вместо эпиграфа Притча про грустного человека Однажды к одному очень хорошему доктору зашел очень грустный человек, закрыл лицо руками и заплакал. –  Доктор, – сказал он, – я, кажется, потерял смысл жизни. Ничто меня не радует, я постоянно грущу, мне одиноко и часто страшно. Друзья и любимые [...]
 • Siūlo reabilitaciją. Kur važiuoti? Kokią sanatoriją pasir... Tokį klausimą girdime dažnai: mums rašo, klausia… Ką patarti? Ką rekomenduoti? Pasidalinkite savo patirtimi, kur buvote, kaip vertinate. Padiskutuokime! Rašykite komentaruose. Kadangi gauname ilgus laiškus, pasakojančius apie vieną ar kitą reabilitacijos įstaigą, keliame juos visus į puslapį [...]
 • Pas ką kreiptis? Kokį gydytoją? Tai dar vienas dažnas klausimas. Susirgusieji ir jų artimieji pasimetę, ieško pagalbos, patarimų ir rekomendacijų, į kokį gydytoją geriau kreiptis, pas ką gydytis, pas ką nuvažiuoti pasikonsultuoti ir t.t. Pasidalinkime savo patirtimi! Pasidžiaukime mus gydančiais gydytojais! Išklausysime visus – tiek geruoju mininčius, tiek ir nusivylusius… Rašykite [...]
 • Atlikta 100 giluminės smegenų stimuliacijos operacijų (GSS) sergantiesiems Parkinsono liga. Žurnalistė Marijana Jasaitienė kalbina Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos Funkcinės neurochirurgijos sektoriaus vadovą Andrių Radžiūną. Apie GSS, radiodažnuminės giliųjų pamato branduolių destrukcines operacijas, gamą peilį skaitykite…   [...]

8 Komentarai

 1. Ilona Ilona
  2019-02-20    

  SINEPAR- tikras košmaras. Toks jausmas, kad mane nori nužudyti. Pikinimas ir skrandzio valimas tai gelites. Prasidejo dusolio prepoliai, dešne ranka praranda jautruma, Pries 5 metus aperuota aneurizma, tai pereodiškai isitempe visa ta kuno puse. Čia musu sveikatos ministerijos sadistiski zaidimai?
  Prašau pagalbos, is musu Valstybes,vargu sulauksiu. Gal galit pasakyti kur Lenkijoi galima nusipirkti SINIMET?

  • saulė saulė
   2019-02-20    

   p. Ilona, informuokite apie savo nusiskundimus gydytoją, kad jis informuotų apie vaisto sukeltus šalutinius poveikius VVKT. Deja, greičiausiai jau ir Lenkijoje Sinemet vaisto nėra. Vaisto stygius visose šalyse. Jo gamybą yra laikinai (labai tikimės, kad laikinai) sustabdęs pats vaisto gamintojas. Deja, apie priežastis niekas informacijos neteikia.

   • Ilona Ilona
    2019-02-20    

    Gydytoja jau zino,..Del Lenkijos nezinau kol kas, bet Somijoi yra. kai tau tik 52, ieskosi visur, kad darzovies gyvenima atydeti velesniam laikui.

 2. Nijolė Nijolė
  2019-02-15    

  Turi būtinai sugražinti Sinetet CR vaistą parkinsonui gydyti!

  • 2019-02-15    

   Turi sugražinti Sinemet CR! Lauksime!
   Jei liga paūmės kas atsakys?

 3. Angelė Angelė
  2019-02-12    

  Kaip supratau, gero vaisto Sinemet CR nebebus. Vietoj jo – vardinis vaistinis preparatas Sinepar. Nors sakoma, kad Sinepar veikliaja medžiaga ir dozėmis atitinka Sinemet CR, tačiau prieš išrašant receptą kažkodėl reikės pasirašyti, kad atsakomybę dėl blogo poveikio prisiimi sau… Atrodo suprato, kad jei veiklioji medžiaga ir dozės tos pačios – vaistas nėra tas pats (kai buvom skatinami rinktis pigiausius). Sergantiesiems nėra taip paprasta kaitalioti vaistus. Iš asmeninės patirties: dingus Sinemet CR, teko imtis šio vaisto analogo. Per mėnesį dėl pykinimo netekau 7 kg svorio ir pan. Dabar prie naujo vaisto pripratau, beveik išnyko blogi reiškiniai ir apie naują perėjimą prie Sinepar nesinori galvoti.

  • klausimas Angelei klausimas Angelei
   2019-02-15    

   Kaip suprantu vietoj Sinemet CR naudojate ne Sinepar, o kažką kitą? Gal galite pasakyti ką? Pasiteisina ar grįžtumėte prie Sinemet CR?

   • Nijolė Nijolė
    2019-02-15    

    Turi būtinai sugražinti Sinetet CR vaistą parkinsonui gydyti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Kviečiame jungtis prie grupės “Drebulė” facebook’e.

Kviečiame sergančiuosius, jų šeimų narius, medicinos specialistus ir visus, kuriems Parkinsono liga yra aktuali. Grupę galite rasti
 • LPLD FACEBOOK'O puslapyje.