Jūsų klausimai!

Čia galite pateikti savo klausimus, o mes pasistengsime į juos atsakyti.

10 Komentarai

 1. Mantas Mantas
  2019-02-17    

  Sveiki – Jūsų puslapis man buvo didžiulis atradimas. Mano senelis turbūt jau 10 metų serga Parkinsono liga, jam 4-ta stadija. Prieš pora mėnesių susilaužė klubo sąnarį, tad po ilgo laiko ligoninėje ir reabilitacijoje grįžo į namus, šiuo metu gyvenu su juo, slaugau. Turbūt sunkiausia dalis rasti veiklos ir ką su juo užsiimti – labai gaila, bet pagrindinė jo dienos veikla yra miegas, maistas ir nuėjimas į tualetą. Jam 82-veji metai, tad ūpo, o ir jėgų jau trūksta. Galbūt yra veiklų, kurios itin patartinos Parkinsono pacientams, ypač senyvo amžiaus žmonėms? Ačiū!

  • saulė saulė
   2019-02-20    

   p. Mantai, pabandykite sugrįžti prie ankstesnių senelio pomėgių. Bendraukite, skatinkite dalintis prisiminimais. Rekomenduojama kūrybinė veikla, hobis, kuris priverčia sukoncentruoti dėmesį, muzikos klausymas ir dainavimas kartu. Teigiamą poveikį turi net tokie dalykai kaip darbų sąrašai ir jų arba kažkokių veiksmų teigiamų rezultatų atlikimo žymėjimas. Svarbu kad tie žymėjimai (pavyzdžiui, X ant kalendoriaus) įgautų nuoseklią seką. Pozityviai veikia ir pergalių (ne tik krepšinio aikštelėje) šventimas.

 2. Nijolė Nijolė
  2019-01-21    

  Laba diena,
  skaičiau, kad jau yra naujas purškiamas vaistas parkinsono ligai “apraminti” “INBRIJA 42 mg”‘, parašykit ar turite kokios nors informacijos apie minėtą vaistą?
  Ačiū

  • saulė saulė
   2019-01-21    

   p. Nijole, daugiau informacijos neturime. Vaistas tik 2018 metų pabaigoje buvo patviritntas JAV vaistų kontrolės institucijos.
   Jei skaitote anglų k. ar turite kas padėtų, čia galite rasti informacijos apie vaistą: dozavimą, šalutinius poveikius. https://www.rxlist.com/inbrija-drug.htm

 3. Viktorija Viktorija
  2019-01-17    

  Sveiki. Turiu teva, serganti parkinsonu, 3 stadija. Sinemet dingimas labai pablogino bukle. Apsilankymo metu pas gydytoja buvo uzsiminta, kad netrukus gali dingti ir kiti vaistai, skirti parkinsonui gydyti. Ar yra dar kazkokiu iseiciu? Ar galima kazkur kreiptis? Ar to pacio sinemet gamyba bus atnaujinta greitu metu ar visvien lieka neaisku?

  • saulė saulė
   2019-01-17    

   Sveiki, p. Viktorija. Sinemet CR (tikriausiai apie šį medikamentą kalbate) šiuo metu trūksta bene visame pasaulyje, nes jo gamyba yra laikinai sustabdyta. Remiantis gamintojo atstovo pateikta informacija, gamyba turi būti atnaujinta jau šį ketvirtį. Labai tikimės kad antro ketvirčio pradžioje jau turėsime medikamentą Lietuvoje. Deja, negalime pasakyti tiksliai.
   Kviečiame sekti Lietuvos Parkinsono ligos draugiijos tinklapio https://www.parkinsonas.org naujienas. Informacija dalinamės ir Facebook’o puslapyje Lietuvos Parkinsono ligos draugija @ParkinsonoLiga.

 4. Irena Irena
  2018-12-27    

  Sergu Parkinsono liga, 2,5 stadija,man 74 metai. Esu vieniša, gyvenu viena, niekas man nepadeda. Pensija 177 Lt. Jau šešeri metai sergu, apsitarnaudavau, bet atėjo laikas, kai nebepajėgiu nueiti į parduotuvę, vaistinę, nes visiškai neturiu jėgų, o svarbiausia – stoja širdis. Ji pradeda smarkiai plakti, ima skaudėti kairę ranką, turiu gatvėje laukti,kol praeis, pusę valandos ar visą valandą. Išėjus iš namų man taip jau nutiko keletą kartų. Skauda kairę koją, ji kartais dreba,verčia mane kuprimtis. Man reikia nustatyti neįgalumą , reikia pagalbos, bet šeimos gydytoja tyli, nors apie savo bejėgiškumą jai papasakojau.. Iš savo pensijos neišgaliu pasisamdyti pagalbininką.

  • saulė saulė
   2018-12-27    

   p. Irena, iš kokio Jūs miesto, miestelio?

  • Irena Irena
   2018-12-27    

   Iš Kauno, Aleksoto poliklinikos.

   • saulė saulė
    2018-12-27    

    Ačiū, p. Irena, susisieksime su Jumis asmeniškai el. paštu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Naujausi komentarai

Kviečiame jungtis prie grupės “Drebulė” facebook’e.

Kviečiame sergančiuosius, jų šeimų narius, medicinos specialistus ir visus, kuriems Parkinsono liga yra aktuali. Grupę galite rasti
 • LPLD FACEBOOK'O puslapyje.