Vaistai

VAISTUS GALI SKIRTI TIK GYDYTOJAS. NEGALI BŪTI JOKIOS SAVIGYDOS!

Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymas DĖL PARKINSONO LIGOS IR ANTRINIO PARKINSONIZMO AMBULATORINIO GYDYMO KOMPENSUOJAMAISIAIS VAISTAIS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO…

C-Parkinsono liga_seimos medicina-PAGR VAISTAI LR

Nemotorinių simptomų – pažinimo, depresinių, psichozinių, miego ir kitų sutrikimų – gydymas mažai kuo ski­riasi nuo bendrųjų šių sutrikimų gydymo principų:

 • Atsiradus pažinimo sutrikimams, būtina sumažinti ar visiškai nutraukti antiparkinsoninių preparatų vartojimą. Mėginama vartoti acetilcholinesterazės inhibitorius (donepezilį ir kt.), nors jų efektyvumas šiuo atveju dar nėra įrodytas.
 • Psichozėms gydyti, sumažinus ar nutraukus antiparkinsoninių vaistų vartojimą, rekomenduojamos mažos klozapino, kvetiapino, risperidono dozės. Nerekomenduojama skirti haloperidolio, olanzapino, galinčio sunkinti motorikos sutrikimus. Platesnę infromacija apie šiuos vaistus galma rasti pagal šią  nuorodą.
 • Depresijai gydyti, ser­gant Parkinsono liga, rekomenduojami selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (SSRI), rečiau – tricikliai antidepresantai. Ne­rimo sutrikimai gydomi trumpai veikiančiais  benzodiazepinais ir selektyviais serotonino re­absorbcijos inhibitoriais.

šaltinis: www.medpraktika.lt


L-DOPA ir jo dariniai:

Madopar (Levodopa+Benserazidum)

Sinemet (Levodopa+Carbidopa)

Sinemet CR (Levodopa+Carbidopa)

Stalevo (Levodopa comb.(+Carbidopa+Entacaponum)

Dopamino agonistai:

Mirapexin (Pramipexolum)…

ReQuip (Ropinirolum)…

B tipo MAO inhibitoriai:

Azilect (Rasagilinum)…

Adamantano dariniai:

Amantadin (Amantadinum)…

PK-Merz (Amantadinum)…


Vaistai netinkami sergant Parkinsono liga ar vartojant kai kuriuos Parkinsono ligos gydymui skirtus medikamentus

Netinkami_vaistai_LTAtsispausdinti…


Apie kompensuojamųjų vaistų pasą (knygelę)?

komp-vaistai1Kompensuojamųjų vaistų pasas visiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustiems asmenims gali būti išduodamas bet kurioje – tiek valstybinėje, tiek ir privačioje – gydymo įstaigoje, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa dėl sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo. Priešingai nei kartais mano gyventojai, kompensuojamųjų vaistų pasai teritorinėse ligonių kasose nėra išduodami. Todėl pametusius ar kitaip praradusius kompensuojamųjų vaistų pasą Valstybinė ligonių kasa (VLK) ragina dar prieš einant pas gydytoją kreiptis į tą gydymo įstaigą, kurioje apdraustasis ketina apsilankyti pas gydytoją konsultacijos arba kurioje jis yra prisirašęs, kad jam būtų išduotas naujas kompensuojamųjų vaistų pasas.

Pirmą kartą PSD apdraustiems žmonėms kompensuojamųjų vaistų pasas yra išduodamas nemokamai. Jei žmogus jį keičia grąžindamas senąjį pasą, tada reikia sumokėti vieną eurą. O jei žmogus kompensuojamųjų vaistų paso negrąžina, nes jį pametė arba grąžina sugadino, tuomet už naują dokumentą jam reikia sumokėti tris eurus.

Pametus kompensuojamųjų vaistų pasą, reikia kuo skubiau apie tai informuoti gydymo įstaigą ir pateikti prašymą naujam pasui gauti. Kartu pateikti reikės ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kompensuojamųjų vaistų pasą gali atsiimti pats apdraustasis, jei jis yra sulaukęs 16 metų, pateikęs prašymą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Vaikui būtiną kompensuojamųjų vaistų pasą turi atsiimti vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų, rūpintojų. Pateikti reikia prašymą vaiko vardu, vaiko gimimo liudijimą, ir atstovo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Be to, apdraustasis gali paprašyti jo kompensuojamųjų vaistų pasą atsiimti kito žmogaus (pvz., giminaičio, kaimyno, socialinio darbuotojo). Šiuo atveju, jei atstovas yra įrašytas į Draudžiamųjų registrą, apdraustajam pakanka jį nurodyti savo prašyme išduoti pasą. Šis asmuo šalia kitų dokumentų, reikalingų pasui išduoti, turės pateikti ir jo tapatybę patvirtinantį dokumentą. O jeigu atstovas nėra įrašytas į Draudžiamųjų registrą, jam reikės pateikti notaro įformintą atstovavimą patvirtinantį dokumentą.

Kompensuojamųjų vaistų pasas nustoja galioti, kai žmogus automatiniu būdu išregistruojamas iš Draudžiamųjų registro. Pavyzdžiui, tai atsitinka tuomet, kai žmogus išvyksta iš Lietuvos gyventi į kitą šalį ir deklaruoja savo išvykimą.

Jeigu žmogus per 30 kalendorinių dienų nuo paso galiojimo pabaigos dienos vėl tampa draudžiamuoju ir yra įregistruojamas į Draudžiamųjų registrą, jo paso galiojimas yra atkuriamas per VLK informacinę sistemą.

Šaltinis: sveikata.lrytas.lt

2016.01.06

4 Komentarai

 1. Linas Linas
  2018-03-29    

  Sveiki, eile metu nepritaiko mamai vaistų. Gyvena Šiauliuose gal žinote gera gydytoja?

 2. Živilė Darbinova Živilė Darbinova
  2015-05-31    

  Aštuoni metai sergu Parkinsono liga. Man skirdavo 1mg Ropinirolį. Šiuo to vaisto nebėra ir nėra iš ko jį užsakyti. Vaistinėję man paaiškino, kad yra tik 2mg prailginto veikimo ropinirolis. Gydytoja nesutiko man jo rašyti ir paskyrė 2mg. paprastą. Aš ir to negavau. Jau nuo gruodžio mėn aš negaunu jokio gydymo ir nežinau kur man kreiptis. Su pagarba Živilė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Kviečiame jungtis prie grupės “Drebulė” facebook’e.

Kviečiame sergančiuosius, jų šeimų narius, medicinos specialistus ir visus, kuriems Parkinsono liga yra aktuali. Grupę galite rasti
 • LPLD FACEBOOK'O puslapyje.