Gydytojai

Kai kuriose gydymo įstaigose yra įkurti Parkinsono ligos kabinetai. Tai reiškia, kad gydymo įstaigos turi gydytojus neurologus, kurie daugiau specializuojasi Parkinsono ligos gydyme ir teikia prioritetą sergantiesiems Parkinsono liga.

Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikose (Santariškių g. 2, Vilnius) konsultuoja gydytojos: Rūta Kaladytė-Lokominienė, Neringa Tutlienė, Jevgenija Guk.

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (Šiltnamių g. 29, Vilnius) konsultuoja gydytoja Vaineta Valeikienė.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikos konsultuoja gydytojos Rozita Bagdonienė, Danguolė Šurkienė.

Tačiau primename, kad pacientai sergantys Parkinsono liga gali kreiptis ir į kitus gydytojus neurologus.


Gydytoja Danguolė Šurkienė

Gydytoja Danguolė Šurkienė

“Gydytoja Danguolė Šurkienė daugeliui mūsų likimo draugų parodė kelią į Lietuvos Parkinsono ligos draugiją. Ji buvo tarpe pirmųjų kregždžių sulipdžiusių tvirtą  Parkinsono draugijos lizdą. Tai MŪSŲ GYDYTOJA – kukli, paprasta ir kartu nepaprasta.  Atrodo, kad ji neturi asmeninio gyvenimo, savų rūpesčių. Visada su šypsena veide. Bendraujant susidaro įspūdis, kad  esi pats svarbiausias jos pacientas.

…Tada buvo patys sunkiausi mano gyvenimo metai. Žinojau diagnozę, bet netikėjau, neigiau, melavau, visaip išsisukinėjau. Tokiu savo elgesiu sukėliau didelį rūpestį mažo miestelio bevielio telefono darbuotojams.   Kurį laiką trypinėjau  prie draugijos durų, neišdrįsau jų praverti.  Ligos pradžioje dažnai lankiausi KMUK, bet nepajutau jokio spaudimo stoti  į draugiją – teko pačiai subręsti ir tik tada žengti žingsnį.” Adelė Jarušaitienė, Jurbarkas, 2010-03-02


Reabilitologai

LPLD Jurbarko skyriaus nariai susitinka su Jurbarko ligoninės reabilitacijos skyriaus medikais

“Kai žmogų prispaudžia negalia, jis ieško pagalbos pas medikus. Ir nuo jų požiūrio į ligonį labai priklauso ligos eiga ir gydymo efektyvumas. Sergant Parkinsono liga labai svarbu kuo ilgiau palaikyti ligonio savarankiškumą. Tada ir slauga tampa lengvesnė. Tam pasitarnauja reabilitacija.

Nesenai man ir dar keliems Parkinsono draugijos Jurbarko skyriaus nariams atsirado galimybė gydytis Jurbarko ligoninės fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus stacionare. Skyriaus personalas – darbščių, ilgą metų vėrinį toje pačioje darbovietėje suvėrusių jurbarkiečių kolektyvas, savo darbui atsidavę, ligonius gerbiantys medikai.

Skyriui vadovauja gerbiama gydytoja Jolanta Jokšienė. Daktarė visuomet įdėmiai išklauso ligonius, paskiria labiausiai reikalingas procedūras, seka gydymo eigą.  Esu dėkingas stacionaro gydytojai Žanetai Sabaliauskaitei už nuoširdų bendravimą ir supratimą. Jos ir viso stacionaro personalo dėka, mes jautėmės kaip namuose. Ypač daug gerų žodžių norisi pasakyti nuolat besišypsančioms, procedūras atliekančioms slaugytojoms, kurios mumis rūpinosi kaip savo vaikais (net dainuoti leido procedūrų metu), tvarkos palaikytojai Vilytei, niekad nepamiršusiai perlinę vonią „pagardinti“ jūros druska, mankštos ir masažo virtuozui Tomui. Po susitikimo su juo lyg sparnus įgaudavau.

Visų moterų vardus lyg žirnius beria grupiokai. 2004 metais įvykęs susitikimas peraugo į tęstinį projektą „Kuo ilgesnis sergančiojo savarankiškumas, tuo lengvesnė slauga“. Jurbarko savivaldybės administracijos supratimas, jog su Parkinsono liga galima kautis, ją galima apraminti suteikia galimybę visiems Jurbarko skyriaus nariams kasmet pagerinti sveikatą.

Supratimas, šypsena, dėmesys žmonėms su negalia, kai ta negalia kam greičiau, kam lėčiau vis didės ir didės – tai reabilitacija, kuriai neįmanoma nustatyti kainos.

Sveikatos, asmeninės laimės visoms moterims ir Tomui!

Gerchardas Endriulaitis, Jurbarko rajonas, Smalininkai, 2010-03-10


Gydytojas neurologas Mindaugas Šocas, Abromiškių reabilitacijos ligoninė


natalija_aksionova

Psichologė Natalija Aksionova

“Tarp mūsų ir dangaus ar pragaro stovi tik gyvenimas – trapiausias dalykas pasaulyje. Blezas Paskalis

Prieš rašydama apie Natalją, užsukau į Abromiškių reabilitacijos ligoninės tinklapį. Užsukau tik šiaip sau, kad ko nors nesumaišius. Po to pravėriau svetainės „Psichologinė pagalba reabilitacijoje“ duris, nusirašiau vieną iš citatų, giliai susimąsčiau ir sugrįžau atgalios į http://www.psichologai.info/index.php?page=pradzia

Pažįstami man abu tinklapiai, nutrypinėta smulkiais sergančiojo Parkinsono liga žingsneliais ligoninės teritorija, čia pasodinome pirmąją drebulėlę, šioje ligoninėje dirba Lietuvos Parkinsono ligos draugijos įkūrėjai ir medikai – palaikymo komanda, kurios nariai akylai stebi mūsų visuomeninę veiklą. Ne tik stebi, bet ir padeda. Tai kad esame pastebėti, kad su draugija bendradarbiauja kiti reabilitacijos centrai, mano nuomone, yra bendro darbo rezultatas, siekiant tikslo – pagerinti sergančiųjų Parkisono liga gyvenimo kokybę.

Paskutiniu metu mintys sukasi apie medikus, kuriuos sutikau kelyje kovojant su Parkinsono liga. Visą gyvenimą pagarbiai žiūrėjau, bet vengiau pas juos lankytis, o kad ir reikalo rimto nebuvo. Pas kai kuriuos specialistus ir dabar lankausi tik bėdos prispirta.  Na, o psichologas…  tai ko man ten – juk protauju. Deja, deja… aš taip galvojau iki susitikimo su Natalja. Jauna, į dukras tinkanti, psichologė padarė didelį perversmą mano mąstyme. Ir atrodo, kad mes niekada nesileidome į kalbas apie asmenines problemas ar visuomeninės veiklos nesėkmes. Bet taip tik atrodo. Aš suvokiau, kad žmogus, savo noru pasirinkęs psichologo specialybę, reikalingas kiekvienam, tuo labiau susirgusiam darbingame amžiuje. Prie kiekvieno iš mūsų už lango budi depresija. Geras psichologas paims už rankos, keletą kartų kartu atidarys ir uždarys namų duris. O depresija…   Depresija tegul sau stovi ten už lango jeigu patinka – mes jos į namus neįsileisime.

Mielai Nataljai noriu padėkoti už ramybę, kurią suteikia kompiuterio ekrane, skype greta vardo Natalja žaliuojanti akutė.

Adelė Jarušaitienė, Jurbarkas, 2010-03-17


Marijana Jasaitienė, 2016.02.23

Geriausiu gydytoju pasaulyje Vaclovas vadina Kauno klinikų Periferinės nervų sistemos ir neuroraumeninių ligų sektoriaus vadovą profesorių Kęstutį Petrikonį. Apgailestauja, kad, gavęs šeimos gydytojo siuntimą į neurologo konsultaciją, ne iš karto pas jį pateko.

„Profesorius man labai daug padeda. Nuolat stebi mano ir visų sergančiųjų Parkinsono liga sveikatos būklę, derina vaistus ir jų dozes, siunčia į reabilitaciją. Tai gydytojas iš didžiosios raidės“, – su didžiausia pagarba ir dėkingumu apie K.Petrikonį kalba jo pacientas.

Marijana Jasaitienė, 2016.04.12

Interviu su Kęstučiu Petrikonu straipsnyje “Parkinsono liga: mitai, stigmos ir skaudi tiesa”


Pristabdyti Parkinsono ligą padeda ir fizioterapija, mankšt, judėjimas. Vaclovas giria Abromiškių reabilitacijos ligoninės gydytoją neurologą Mindaugą Šocą.

„Tai nuostabus gydytojas ir žmogus. Jis dėl kiekvieno paciento priima individualų, geriausią, sprendimą, kaip derinti vaistus ir reabilitacijos procedūras. Po jų jaučiuosi daug geriau“, – tikina V.Tunaitis ir apgailestauja, kad nemokamai gali stiprinti sveikatą tik kartą per metus.

Šaltinis: kauno.diena.lt


2016 metų rugpjūtį gavome laišką:

Šis trumpas įrašas – tai mano dėkingumo išraiška Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos neurochirurgams ir asmeniškai Neurochirurgijos klinikos Funkcinės neurochirurgijos sektoriaus vadovui Andriui Radžiūnui, taip pat Abromiškių reabilitacinės ligoninės darbuotojams ir asmeniškai gydytojui neurologui ir FMR gydytojui Mindaugui Šocui.

Jei kažkam, jau pažįstančiam Parkinsono ligą, mano atviras pasakojimas padės gyventi toliau, kovoti ir niekada nepasiduoti, reiškia mano pastangos nebuvo bevaisės.

Jelena Stupakevich, Klaipėda

Video įrašą galite rasti YouTube “Jelenos sugrįžimas į gyvenimą

Kadangi Jelenos gimtoji kalba yra rusų, pridedame ir jos laišką bei video įrašą rusų k.

Это небольшое видео – выражение благодарности врачам-нейрохирургам Каунасской университетской клиники (и лично руководителю сектора функциональной диагностики доктору Андрюсу Раджюнасу), а также коллективу реабилитационного центра «Абромишкес» (и лично доктору-неврологу, специалисту по физической и реабилитационной медицине Миндаугасу Шоцу).

Если кому-то, испытавшим на себе, что такое болезнь Паркинсона, этот откровенный материал поможет жить и выживать, бороться и не сдаваться, значит, он создан не зря.

Елена Ступакевич, Клайпеда

Jelenos video įrašas rusų k. YouTube “Елена Ступакевич и её история возвращения к жизни“, (jei suprantate, nuoširdžiai rekomenduojame paklausyti).

Laišką ir video įrašą anglų k. Jelena dar ruošia.

Dėkojame Jelenai Stupakevich už nuoširdų pasakojimą ir išreikštą dėkingumą medikams.

2 Komentarai

 1. Gerchardas Gerchardas
  2011-04-11    

  Miela daktare Danguole ,aš vienas iš Jūsų daugelio pacientų, noriu padėkoti Jums už tai, kad kada beatvažiuočiau Kaunan pasiguosti savo bėdomis, aš nei karto neišgirdau griežtesnio žodžio, nepamačiau rūstesnio žvilgsnio. Jūs visuomet žvali, linksma, negailinti gero žodžio pacientams ,o tai veikia kaip geriausi vaistai. Jūsų neeilinio gimtadienio proga linkiu kuo geriausios kloties Jūsų atsakingame darbe ir gyvenime.

 2. Irena Irena
  2011-04-10    

  Jei nebūtų rudens, nežinotume kas tai yra pavasaris.
  Jei nebūtume susirgę Parkinsono liga, nepažinotume gydytojos – neurologės Danguolės Šurkienės.

  Miela Gydytoja, sveikiname su JUBILIEJINIU GIMTADIENIU!!!

  Nuoširdžiausius linkėjimus siunčia Jūsų pacientai jurbarkiečiai.
  2011-04-10
  http://www.youtube.com/watch?v=R-xP0tcIC1U&feature=related

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Naujausi komentarai

Kviečiame jungtis prie grupės “Drebulė” facebook’e.

Kviečiame sergančiuosius, jų šeimų narius, medicinos specialistus ir visus, kuriems Parkinsono liga yra aktuali. Grupę galite rasti
 • LPLD FACEBOOK'O puslapyje.