Akmenės krašto Parkinsono bendrija

2015 metų rudenį įsteigta Akmenės krašto Parkinsono bendrija aktyviai įsijungė į Lietuvos Parkinsono ligos draugijos veiklą – buria sergančiuosius Parkinsono liga, rengia susitikimus, organizuoja užsiėmimus, išvykas.

Susitikimai vyksta kiekvieną trečiadienį 11 val., bendri renginiai – kiekvieno mėnesio trečią trečiadienį 11 val. Naujosios Akmenės poliklinikoje, 8 kab., adresu: Žemaitijos g. 6, Naujoji Akmenė.

Kiekvieną trečiadienį nuo 11 iki 13 val. vyksta rankdarbių būrelio užsiėmimai.

Jei norite tapti Akmenės krašto Parkinsono bendrijos nariu/nare, jei turite klausimų, susisiekite su bendrijos pirmininke Danute Rudiene tel. (8 425) 51910, mob. 8 647 93921, el. paštas akmenesparkinsonas70@gmail.com.


2017 metai

Birželis. Vykome į šaunią kelionę prie Keveles šaltinių, Latvija. Taip patiko, kad ketiname kelionę kartoti.

Gegužė. Susitikome su kinezeterapeutu V. Žiliu. Mokėmės, kaip mankštintis sergant Parkinsono liga.

Vykome į Rygos zoologijos sodą ir Miunhauzeno muziejų Duntėje, Latvija.

Buvome pakviesti dalyvauti LPLD Telšių Parkinsono draugijos įsikūrimo  šventėje. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Telšių ir Šiaulių draugijomis.

Balandis. 6 bendrijos nariai dalyvavo LPLD 20-mečio minėjimo konferencijoje. Sveikinimo žodį pasakė ir Akmenės bendrijos pirmininkė.

Paminėjome Pasaulinę Parkinsono ligos dieną. Gerb. kunigas O.Jurevičius pakvietė į šv. Mišias. Pašventinta bendrijos patalpa. Bendrijos narių popietėje padėkota rėmėjams.

Už dalyvavymą „Įspūdingiausio lauko margučio“ konkurse gavome padėką.

Organizavome susitikimą su Santariškių klinikų Parkinsono kabineto vedėja, gydytoja R. Kaladyte-Lokominiene.

Kovas. Organizavome užsiėmimus rankdarbių būrelyje „Mokomės siūti skiautinius ir pinti iš popieriaus juostelių“.

Visuomenės sveikatos centras pakvietė į paskaitą „Onkologija. Priežastys ir prevencija“.

Susitikome su gyd. naturopatu-diagnostiku Tomu Vilūnu. Gyd. V. Pužienė papasakojo apie Parkinsono ligos gydymo naujoves.

Vasaris. Susitikome su Šiaulių ligonių kasų Akmenės skyriaus darbuotoja R. Brukliene.

Įvyko susitikimas su kunigu Donatu Stulpinu apie gavėnios ir kalnų giedojimo reikšmę.

Vykome į Pakruojo dvaro ledo skulptūrų 1-ąjį festivalį.

Sausio mėnesį jau lankėmės Žagarės dvare. Grožėjomės renovuotomis dvaro menėmis, matavomės dvarininkių sukneles… Klausėmės žolininkės  A. Karaliūnaitės  paskaitos ir patarimų, kokias ir kada rinkti žoleles.

2017 metus pradėjome praėjusių metų darbų apžvalga ir planais šiems metams.

Dėkojame rajono laikraščiui už dovanų gautą prenumertą. Šiame laikraštyje supažindiname visuomenę su savo veikla.

2016  metų veiklos apžvalga

Nors 2016 m. spalio 26 d. Akmenės krašto Parkinsono bendrija šventė tik vienerių metų savo veiklos sukaktį, mes jau turime ką papasakoti ir kuo pasidžiaugti.

Turime jau savo bendrijos tradicijas: visas šventes pradedame bendrijos pirmininkės pavaduotojos J. Žąsytienė sukurtu Akmenės krašto Parkinsono bendrijos himnu, o garbingiausias susitikimų svečias uždega bendrijos „židinį“.

Turime bendrijos metraštį bei svečių knygą.

Balandį kartu su Lietuvos Parkinsono ligos draugija ir visais sergančiaisiais Parkinsono liga minėjome Pasaulinę Parkinsono ligos dieną. Dalyvavove LPLD konferencijoje „Parkinsono liga: tradicinė ir netradicinė medicina“ Kaune.

Pasaulinės Parkinsono ligos dienos minėjimą užbaigėme dalyvavimu šv. Mišiose Naujosios Akmenės bažnyčioje. Dėkojame kun. vikarui Sigitui.

Daug keliaujame. Ir nors dėl mūsų narių sveikatos tolimos kelionės mums sunkokos, jau turėjome ir išvyką į Vilnių, kur apsilankėme Seime. Už šią galimybę dėkojame seimo nariui S. Bucevičiui.

Draugaujame su senjorais iš Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto (TAU). Kartu aplankėme Panemunės pilis, Spalvų ir šviesų šventę Rygoje. Matėme kaip gaminami latviški saldainiai „Karvutė“ Saldus mieste ir patys gaminome. Grožėjomės Janio Rozentalio dailės kūriniais, lankydamiesi name, kuriame gyveno dailininkas.

Pailsėjome Latvijos pajūryje, kuris mums ranka pasiekiamas. Pasidžiaugėme Jelgavoje organizuotu smėlio figūrų festivaliu.

Nepraleidome ir neįgaliųjų šventės „Tau, Vilniau”.

Kiekvienas mūsų bendrijos narių susitikimas – teminis. Dažnai mus aplankantys medikai supažindina su Parkinsono liga, jos gydymo naujovėmis.

2016 metais bendrijos moterys prisijungė prie „Žolynų karalienės“ bei „Ratuotas ruduo“ švenčių. Pateikėme komisijos vertinimui savo kūrinius ir buvome apdovanoti. Dalyvavome „Skaniausio patiekalo“  konkurse, užėmėme prizinę vietą.

Kiek leidžia sveikata, kuriame rankdarbius.

Draugaujame su Šiaulių Parkinsono draugija, kurios nariai 2016 m. spalio 26 d. buvo atvykę pasveikinti mus su mūsų veiklos metų sukaktimi.

Gruodį metų darbus užbaigėme ir aptarėme popietėje „Šv. Kalėdų belaukiant“. Mūsų svečias, klebonas O. Jurevičius, pasveikino visus ir pasidžiaugė, kad parkinsoniečiai draugiškai rūpinasi vieni kitais, turiningai leidžia laiką.

Turėjome ir Kalėdų senelio mums atneštą didžiulį dovanų maišą.

Šv. Kalėdų laukimą sergantieji Parkinsono liga tęsė Varniuose, kur klausėsi vienuolės Reginos Teresiūtės pamokymų kaip kepti kalėdaičius, kuriuos patys ir kepė, išliejo sau po tikro vaško žvakutę.

Tariame nuoširdų ačiū Žemaitijos muziejaus direktoriui A. Ivinskiui už priėmimą.

Lankėmės Telšių šv. Antano katedroje, kur mus ir mūsų kalėdaičius bei žvakeles šventino kun. kanauninkas Andriejus Sabaliauskas.

Nėra komentarų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Naujausi komentarai

Kviečiame jungtis prie grupės “Drebulė” facebook’e.

Kviečiame sergančiuosius, jų šeimų narius, medicinos specialistus ir visus, kuriems Parkinsono liga yra aktuali. Grupę galite rasti
  • LPLD FACEBOOK'O puslapyje.