Kauno apskrities Parkinsono draugija

Kauno apskrities Parkinsono draugija vienija Kauno miesto ir apskrities sergančiuosius PL. Ir 2016 metais Kauno apskrities Parkinsono draugija kvies savo narius susitikimams su gydytojais, įdomiais žmonėmis, vasarą organizuos išvykas.

Kiekvieno mėnesio (išskyrus vasaros mėnesius) pirmą antradienį (pasitaiko išimčių) 11 val. nariai renkasi VšĮ Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centre, Pramonės pr. 31. Būtina pasitiksinti dėl susitikimo dienos su Kauno apskrities Parkinsono draugijos pirmininku Vaclovu Tunaičiu, mob. 8 688 12 594.

Kviečiame jungtis į draugiją visus norinčius: sergančiuosius, šeimos narius, draugus, gydytojus, studentus ir kitus.


2019 m. balandžio 11-ąją Pasaulinę Parkinsno ligos dieną Kauno apskrities Parkinsono draugijos nariai, pakviesti Lietuvos apskrities Parkinsono draugijos, paminėjo viešnage Abromiškių reabilitacijos ligoninėje. Čia laukė puikus Abromiškių reabilitacijos ligoninės personalas, kuris ypatingai geranoriškai nusiteikęs sergančiųjų Parkinsono liga atžvilgiu. Į susirinkusiųjų klausimus atsakė neurologijos skyriaus vedėja Laura Vaišvylienė, ilgametis FMR gydytojas, Lietuvos Parkinsono ligos draugijos tarybos narys, Mindaugas Šocas, socialinė darbuotoja Loreta Gudelienė. Susirinkusiuosius pasveikino direktoriaus pavaduotoja medicinai, vaikų ligų gydytoja Jūratė Pranckevičienė.

Psichoterapijos skyriaus vedėja Viktorija Šerkšnienė pravedė psichogimnastikos pamokėlę. Susirinkusiems į atvirų durų dieną buvo suteikta galimybė apsilankyti pasirinktinai vienoje procedūroje: haloteraijoje druskų kambaryje, muzikos terapijoje ar aromaterapijoje.

Abromiškių reabilitacijos ligoninės virtuvės komanda vaišino labai gardžiais užkandžiais.

Daiva Antanavičienė, veiklos koordinatorė, viešųjų ryšių atstovė, ir Inesa Šalkauskienė, klientų aptarnavimo vadybininkė pristatė įstaigos veiklą, supažindino su atliekamomis procedūromis ir kabinetais bei meniniais darbais, puošiančiais reabilitacijos ligoninę, įteikė susirinkusiems dovanėles ir gerai nusiteikusiems Kauno apskrities ir Vilniaus Parkinsono draugijos nariams palinkėjo ilgai išlikti energingais.

Kai kurie Draugijos nariai šią reabilitacijos įstaigą renkasi reabilitaciniam gydymui, todėl jautėsi čia kaip namuose. Kai kurie lankėsi pirmą kartą ir buvo maloniai nustebinti bei žadėjo dar sugrįžti čia reabilitacijai.

O prieš išvykdami kauniečiai nusifotografavo prie žymiosios drebulės, augančios Abromiškių reabilitacijos ligoninės teritorijoje, kurią 2008 metais čia pasodino tuometiniai Lietuvos Parkinsono ligos draugijos nariai.


2018 m. balandžio 21 d. didelis kauniečių būrys dalyvavo LPLD konferencijoje “Parkinsono liga: reabilitacija“.


2018 m. balandžio 18 d.

Kauno apskrities Parkinsono draugija jau ne pirmi metai bendradarbiauja su LSMU slaugos fakulteto reabilitacijos klinika. Draugijos nariai mielai dalyvauja kineziterapijos studentų, vadovaujamų doc. dr. Eglės Lendraitienės, praktiniuose darbuose. Balandžio mėnesį Draugijos narių ir studentų susitikimas įvyko LSMU ligoninės Kauno klinikos Kulautuvos reabilitacijos ligoninėje. Čia dirbanti nuostabi kineziterapijos specialistė Ieva Žemaitienė papasakojo atvykusiesiems apie reabilitacijos procedūras, supažindino su specializuotais reabilitacijos kabinetais ir įranga. Po to atvykusiais sergančiaisiais PL užsiėmė kineziterapijos studentės – vykdė apklausą ir testavo.


Balandžio 3 d. turėjome galimybę susipažinti su Lietuvos startuolio „Fidens“ sukurta „ViLim Ball“ technologija – kamuoliuku padedančiu mažinti sąstingį ir tremorą: https://ktu.edu/news/lietuvos-mokslininku-sukurta-ranku-drebuli-mazinanti-technologija-pasieke-rinka/


Kovo 22 d. dar vienas užsiėmimas Kauno kolegijos Medicinos fakulteto organizuotas užsiėmimas – kūrybinis seminaras su socialinio darbo katedros dėstytojoms Aušra Kavaliauskiene ir Daine Krasuckiene bei studentėms.


Kovo 6 d. Kauno apskrities Parkinsono draugijos nariai kartu su Kauno kolegijos Medicinos fakulteto doc. dr. Viktorija Piščalkiene ir dėstytoja Ligita Simonaitiene dalyvavo Kauno kolegijos kuriamos filmuotos pamokos ėjimo šiaurietiškomis lazdomis kūrime.


2017.12.14. Džiaugi naujiena!

Kauno kolegija tęsia savo projektą „Idėjos praktiškai“. Dėkojame Kauno kolegijos studentams ir dėstytojams už skirtą dėmesį  sergantiems Parkinsono liga.

Skaityti čia…

2017 m. Kauno kolegijos projekto užbaigimas

Birželio pradžioje Kauno kolegijos Medicinos fakultetas pakvietė Kauno apskrities Parkinsono draugijos narius į paskutinę projekto “Parkinsono liga sergančių asmenų gyvenimo kokybės gerinimas fiziniu ir psichosocialiniu požiūriu” paskaitą “Pirmoji medicinos pagalba užspringimo atveju”. Susirinkusieji buvo mokomi, kaip suteikti pirmąją pagalbą ne tik šalia esančiam užspringusiam žmogui, bet ir sau.

Po paskaitos visi buvo pakviesti į šventę, kurios metu skambėjo dėkingumo žodžiai projekto organizatoriams, talkininkams ir dalyviams.
Medicinos fakulteto dekanas Julius Dovydaitis ir projekto vadovė doc. Dr. Viktorija Piščalkienė įteikė padėkas projekte dirbusiems Kauno kolegijos dėstytojams ir studentams bei pažymėjimus projekte dalyvavusiems Kauno apskrities Parkinsono draugijos nariams.

Kauno apskrities Parkinsono draugija dėkoja nuostabiam Kauno kolegijos kolektyvui: studentams, dėstytojams, kolegijos direktoriui Dr. Mindaugui Misiūnui, pavaduotojai studijoms ir mokslui Dr. Nijolei Zinkevičienei, pavaduotojui komunikacijai Antanui Vaideliui, mokslo taikomosios veiklos skyriaus vedėjui Vaclovui Makūnui ir žavingajai doc. Dr. Viktorijai Piščalkienei.


2017 m. Džiaugiamės Kauno kolegijos projektu

Kauno apskrities Parkinsono draugija dėkoja Kauno kolegijos dėstytojams ir studentams už dar vieną šaunią dienos stovyklą. Balandžio 29 susirinkusiems sergantiesiems Parkinsono liga, kaip ir viso Kolegijos vykdomo projekto “Parkinsono liga sergančiųjų asmenų gyvenimo kokybės gerinimas fiziniu ir psichosocialiniu požiūriu” metu, buvo skiriamas didelis dėmesys.

Daugiau informacijos skaitykite čia…

Apie pirmąją dienos stovyklą sergantiesiems Parkinsono liga skaitykite čia…


2017 m. Lietuvos Parkinsono ligos draugijos 20 metų jubiliejaus šventėje

Balandžio 8-ąją į šventinį renginį Vilniuje išsiruošėme didelis būrys Kauno apskrities Parkinsono draugijos narių. Šventė vyko Vilniuje, bet žinome ir šventės metu priminta, kad LPLD ištakos – Kaune. Čia dar 1989 metais Kauno klinikose likimas, davęs sunkią Parkinsono ligą, tarsi atgailaudamas supažindino du šviesius žmones – Saulių Adomaitį ir Vytautą Mildažį. O 1997 m. balandžio 5 d. įvyko steigiamasis Draugijos susirinkimas.

Šventėje prisiminti garbūs Draugijos žmonės, istorija. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros doc. dr. Viktorija Piščalkienė, vykusi su mumis, pristatė Kolegijos projektą, į kurį yra įtrauktas mūsų skyrius. Pabendravome su kitų Draugijos skyrių, Estijos Parkinsono ligos draugijos atstovais, sužinojome jų patirtį.

Dėkojame organizatoriams už gražų renginį ir šiltą Liudo Mikalausko koncertą.

O po šventės mūsų didelis būrys patraukė Vilniaus pamatyti ir Lietuvos lobynus apžiūrėti – Bažnytinio paveldo muziejaus gidė daug įdomių ir gražių dalykų papasakojo.


2017 m. Kauno kolegijos seminaras apie savęs pažinimą ir įgalinimą

Įgyvendinant projektą „Parkinsono liga sergančių asmenų gyvenimo kokybės gerinimas fiziniu ir psichosocialiniu požiūriu“ 2017 sausio 10 ir 24 dienomis VšĮ Dainavos poliklinikoje Kauno kolegijos socialinio darbo katedros lektorės Ilona Skridlaitė ir Aušra Kavaliauskienė Parkinsono draugijos nariams veda du praktinius seminarus „Parkinsono liga: kaip pažinti save iš naujo?“ bei „Parkinsono liga: kaip išsaugoti savo orumą ir įgalinti save?“.

Siekiant skatinti asmenų, sergančių Parkinsono liga, savęs pažinimą ir įgalinti juos pokyčiams seminaruose buvo taikomi įvairūs patirtiniai metodai. Šis kūrybinis procesas padėjo žmonėms, sergantiems Parkinsono liga, suvokti savąją vertę, priimti savąjį aš, suvokti savo poreikius bei įgalinti save trokštamiems pokyčiams atrandant bei plėtojant naujus savo gyvenimo tikslus.

Daugiau apie seminarus skaiykite čia…

Kauno kolegijos nuotr.


2017 m. Pradėjome bendradarbiavimą su Kauno kolegija

Džiaugiamės įtraukti į Kauno kolegijos projektą, skirtą Parkinsono liga sergančių asmenų gyvenimo kokybės gerinimui fiziniu ir psichosocialiniu požiūriu. 2016 metų gruodį jau įvyko pirmieji susitikimai su projekto vadove iš Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Slaugos katedros, doc. dr. Viktorija Piščalkiene.

Projekto „Parkinsono liga sergančių asmenų gyvenimo kokybės gerinimas fiziniu ir psichosocialiniu požiūriu“ metu Kauno kolegijos Medicinos fakulteto dėstytojai ves seminarus sergantiems Parkinsono liga ir jų artimiesiems aktualiomis tematikomis. Pavyzdžiui, kaip išsaugoti savo orumą ir įgalinti save, kokie yra mitybos ypatumai sergant Parkinsono liga, kokios individualių burnos higienos priemonių pritaikymo galimybės pacientams, sergantiems Parkinsono liga ir pan. Papildomai apklausiant asmenis, kurie serga šia liga numatytos jų poreikius atitinkančios seminarų temos, padedančios spręsti miego, vaistų vartojimo ir kitas problemas.

Taip pat bus rengiama stovykla „Saviraiškos ir sveiko judesio stovykla, jos metu vyks skirtingo fizinio aktyvumo užsiėmimai ir dalyvių fizinių galimybių tyrimas, bei konsultavimas, rekomendacijų pateikimas. Stovyklos metu Parkinsono liga sergantys asmenys bus supažindinti ir sudalyvaus tokiose fizinio pobūdžio užsiėmimuose, kaip: šiaurietiškas ėjimas su lazdomis, pusiausvyros lavinimas ant nestabilių paviršių, pusiausvyrai reikalingų raumenų jėgos lavinimo treniruotės, mažos trukmės intensyvūs kardio pratimai.

Bus taikomi integralūs slaugos ir reabilitacijos metodai ribotu judėjimu pasižymintiems asmenims. Lankysime tuos asmenis, kurių liga yra įsisenėjusi, toli pažengusi ir dėl fizinių ribotumų negali dalyvauti visuomeniniame gyvenime bei draugijos veikloje.

Taip pat numatyta parengti praktines rekomendacijas asmenims, sergantiems Parkinsono liga, kurios bus naudingos ir juos slaugantiems asmenims bei sveikatos ir socialinio darbo specialistams.

Projekto pabaigoje numatyta suorganizuoti mokslinį – praktinį seminarą – diskusiją „Tarpdisciplininio požiūrio ir metodų taikymo galimybės gerinant Parkinsono liga sergančiųjų gyvenimo kokybę“. Seminaro – diskusijos tikslas – sutelkti įvairių profesinių grupių atstovus bei Parkinsono liga sergančius asmenis bendrai diskusijai, gilinti įvairių sričių profesionalų, praktikoje susiduriančių su tikslinės projekto grupės problemomis, supratimą ir žinias apie Parkinsono ligos sukeliamų pasekmių daugialypiškumą, požiūrio kaitos svarbą bei projektuoti kompleksinės, integruotos pagalbos galimybes.

Daugiau apie projektą skaitykite  čia…


2016 m. Išvyka į Kulautuvos reabilitacinę ligoninę

Lapkričio 8 d. keletas Lietuvos Parkinsono ligos draugijos Kauno skyriaus narių apsilankė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų filiale Kulautuvos reabilitacijos ligoninė, Kulautuvoje. Štai ką papasakojo LPLD Kauno apskrities Parkinsono draugijos pirmininkas Vaclovas Tunaitis:
Buvome pakviesti susipažinti su moderniai įrengtomis kineziterapijos, ergoterapijos salėmis. Ten dirbantys specialistai pristatė mums terapinę įrangą. Apie viską sudėtinga ir papasakoti, bet buvome labai nustebinti – kompiuterizuoti treniruokliai fizinei raumenų jėgai, koordinacijai, pusiausvyrai, reakcijai. Treniruotės ir lavinimas žaidimų forma. Patikėkit, matėme tai pirmą kartą, nors kartais, paprastai sakant, ir važiuojame į sanatorijas. Turėjome galimybę juos ir išbandyti.
Čia sutikome besigydančių Parkinsono liga sergančių žmonių.
Nuostabi aplinka. Pušynas, tylus ramus miestelis. Ramybė ir poilsis. Parsivežėme malonių įspūdžių.
Dėkojame reabilitacijos ligoninės direktoriui Raimundui Kubiliui ir administratorei Janinai Jurkevičienei už galimybę apsilankyti ir pamatyti viską savo akimis.
Dėkojame gydytojai reabilitologei Jurgitai Skibarkienei už paskaitą.
Dėkojame kineziterapeutui Mariui Meškauskui ir ergoterapeutui Ovidijui Gudaičiui už pažintį su moderniomis terapijos priemonėmis.
Dėkojame visiems mus priėmusiems specialistams.

15036294_1778146529107295_5443578157500500987_n 15032229_1778146232440658_7847560202981374910_n 15032083_1778146292440652_766783425419628886_n 14991834_1778146322440649_6064418327119718937_n 14963389_1778146302440651_1894705211958569480_n 15037092_1778146425773972_6405325783291086811_n


2016 m. Išvyka į Šiaulių valstybinę kolegiją. „Tyrėjų naktis“

Paskutinį rugsėjo penktadienį kauniečiai išsiruošė į Šiaulius, Šiaulių valstybinę kolegiją, kuri jau ne pirmus metus jungiasi prie „Tyrėjų nakties“ – tarptautinio renginio, vykstančio paskutinį rugsėjo penktadienį – ir kviečia į atviras laboratorijas, interaktyvią veiklą, demonstracijas, kūrybines dirbtuves ir paskaitas. Viena tokių paskaitų, sudominusių Kauno apskrities Parkinsono draugijos narius, buvo “Wii Fit taikymas sergantiems Parkinsono liga”, pasakojanti apie modernius Parkinsono ligos gydyme taikomus reabilitacijos metodus ir kompiuterinės taikomosios programinės įrangos demonstravimas. Čia Sveikatos priežiūros fakulteto Reabilitacijos katedros lektorė Indrė Skirmantaitė supažindino su kineziterapijos svarba ir kineziterapijos specifika sergant PL, Wii Fit efektyvumu. Kolegijos Kineziterapijos studijų programos trečio kurso studentė Viktorija Grinytė padėjo susipažinti su Wii Fit praktikoje. Nepastebėjome kaip bežaidžiant greitai prabėgo laikas. Lavinome savo sugebėjimus žaisdami įvairius sportinius žaidimus: slidinėdami, žaisdami tenisą, golfą ir laidydami strėlytes į taikinį. Žaidimai reikalavo mūsų pastangų: kūno judrumo, rankų mostų, kojų lankstumo, pusiausvyros, dėmesio ir pan., t.y. to, ko taip progresuojant ligos eigai pritrūksta sergančiajam, ką būtent ir reikia lavinti, treniruoti.

Lenktynės, žaidimas su priešininku įnešė daug azarto, kuris išskyrė adrenaliną. Bet pralaimėjusių nebuvo, visi buvome laimėtojai – visi pirmą kartą bandėme Wii Fit. Šiek tiek pavargome, bet pasisėmėme daug gerų emocijų.
Dėkojame Šiaulių valstybinei kolegijai, Sveikatos priežiūros fakulteto dekanei Gintai Gerikaitei, lektorei Indrei Skirmantaitei, kuri didelį dėmesį skiria sergantiesiems Parkinsono liga bei nuostabiai ir kantriai mūsų mokytojai Viktorijai Grinytei ir visiems mus šiltai priėmusiems.

siauliai siauliai2 siauliai1 siauliai3 siauliai4 siauliai5


2016 m. Susitikimas su neurochirurgu Andriumi Radžiūnu

2016 m. rugsėjo 7 d. Kaunos apskrities Parkinsono draugijos narius aplankė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos Neurochirurgijos klinikos Funkcinės neurochirurgijos sektoriaus vadovas Andrius Radžiūnas. Gydytojas, atliekantis giluminės smegenų stimuliacijos operacijas sergantiesiems Parkinosno liga, papasakojo apie atliekamos operacijos subtilybes, jos eigą, prieš ir po operacijos atliekamus tyrimus, faktorius, kuriais remiantis sprendžiama apie galimybę atlikti operaciją pacientui, galimas komplikacijas ir t.t. Kalbėjo apie pacientų būklės pagerėjimą po operacijos: ligos sukeliamo rigidiškumo sumažėjimą, diskinezių sumažėjimą tiek dėl atliktos operacijos, tiek ir dėl operacijos pasekoje stipriai sumažėjančio vaistų poreikio. Gyd. A.Radžiūnas atsakinėjo į gausiai susirinkusių Kauno apskrities Parkinsono draugijos narių klausimus.
Nuo tada, kai Lietuvoje pradėtos GSS operacijos, Parkinsono ligoniams jau atliktos 45 giluminės smegenų stimuliacijos operacijos.


2016 m. Išvyka į Dzūkiją

Nors 2016 m. vasara nelepino, baigiantis vasarai, nekreipdami dėmesio į lietingus orus, nutarėme patraukti į gražiausią Lietuvos etnografinį regioną – Dzūkiją. Kelionėn išsiruošėme beveik 30 žmonių.
Pirmoji stotelė – Punios piliakalnis. Tai vienas gražiausių Lietuvos piliakalnių menančių didvyrišką lietuvių kovą su kryžiuočiai, kai žuvo kunigaikštis Margiris kartu su pilies gynėjais, pasirinkęs verčiau mirti, nei pasiduoti.
Toliau mūsų kelias vedė į Zervynų kaimą, garsėjantį sena istorija, kurios pradžia, manoma, glūdi maždaug XIII a., kai šioje teritorijoje apsigyveno jotvingiai. Zervynas iš visų pusių supa Dainavos girios, miškai. Pragyvenimui čia didžiulę reikšmę turi miško gėrybės: grybai, uogos. Nepraleidome progos ir mes pagrybauti – mūsų Nijolė taip įsitraukė į procesą, kad išvažiuojant iš Zervynų kaimo, ji jau buvo prisigrybavusi vakarienei.
Palei Ūlą patraukėme prie Ūlos akies šaltinio. Teko leistis 138 laipteliais vedančiais nuo stataus skardžio, pereiti tiltelį per Ūlą, kad pasigrožėti lyg mažyčiame ežerėlyje esančia nuolat kunkuliuojančia srove. Senesni gyventojai tiki, kad Ūlos akies vanduo gali padėti nuo ligų. Tad ir mes grožėjomės, ragavome ir prausėmės skaidriu, bespalviu, bekvapiu vandenėliu turinčiu silpną geležies skonį. Džiaugėmės, kad nepatingėjome palaipioti stačiais laipteliais, juk mums, Parkinsono ligoniams taip reikia miklinti sąnarius ir kaulus nuo sustingimo…
Dar aplankėme Perlojos miestelį ir Pamerkio kaimą, kur mūsų laukė sodybos šeimininkai su pietumis.

piliakalnis dzukijaulaula1perloja


2016 m. Tulpių vilčių akcija Kauno botanikos sode

Gražią gegužės 6-sios dieną mes, Kauno apskrities Parkinsono draugijos nariai kartu su LPLD Jurbarko skyriaus nariais, susitikome VDU Kauno botanikos sode, kad atliktume misiją, su kuria visi buvo supažindinti ir kuriai pakvietėme balandžio 16 d. vykusios konferencijos Kaune metu – pasodinti ,,vilčių tulpes”, tuo užbaigiant konferencijos metu pradėtą akciją “Tulpių viltys”.

Botanikos sode grožėjomės žydinčiomis tulpėmis, apžiūrėjome VDU Kauno botanikos sodo ekspoziciją, susėdome visi prie bendro stalo ir prie arbatos puodelio smagiai šnekučiavomės apie savo džiaugsmus ir vargus. Buvo miela matyti šalia laimingus žmones, kurie drąsiai  pasakojo apie problemas, su kuriom tenka susidurti sergant Parkinsono liga, apie aplink tvyrantį grožį, apie gyvenimą.

Dėkojame jurbarkiečiams, kad prisijungė prie mūsų! Kaip gera pabūti su savo likimo draugais!

BS5 BS3 BS4


2015 metų veiklos apžvalga

Žvarbią 2016 m. sausio 5-osios dieną Kauno apskrities Parkinsono draugijos pirmininkas Vaclovas Tunaitis surinko gausų būrį draugijos narių ataskaitiniam susirinkimui. Tylos minute buvo pagerbti 2015 metais Anapilin išėję draugijos nariai, pasidžiaugta naujai prisijungusiais nariais. Draugijos buhalterė Danutė Vegienė pateikė susirinkusiesiems finansinę 2015 metų ataskaitą.

Draugijos pirmininkas priminė, kokie turiningi buvo 2015 metai Kauno apskrities Parkinsono draugijos nariams:

  • buvo organizuoti susitikimai su gydytojais: gydytoja reabilitologe L.Varžaityte, tema: Parkinsono liga ir reabilitacija; gydytoja J.Janušauskiene, tema: Parkinsono ligos diagnoatika; profesoriumi urologu B.Dainiu, tema: Parkinsono liga ir urologinės problemos; Geriatrijos klinikoje su gydytoja J.Knašiene kalbėta apie kritimų prevenciją. Su LPLD pirmininke gydytoja neurologe doc. Vaineta Valeikiene kalbėta ne tik apie Lietuvos Parkinsono ligos draugijos veiklą, bet ir apie draugijos nariams aktualius klausimus: vaistus, gydymo ir mitybos rekomendacijas. LPLD pirmininkė V.Valeikienė išklausė nusiskundimus, pasidalino rekomendacijomis ir patarimais.
  • draugijos nariams šokio terapijos užsiėmimus vedė LSU IV kurso studentė G.Balnaitytė, Tai Chi – LSMU studentė Ugnė Brusokaitė.
  • UAB Teida atstovas M.Drukteinis pristatė aktyvių-pasyvių judesių kojų treniruoklį VIVA 2 PARKINSON ir kitas priemones.
  • nariai buvo susitikę su kunigu egzorcistu V.Vaškeliu, bitininku J.Starkevičiumi.
  • lankėsi Raudondvario dvare, Kauno zoologijos sode, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Vyko į ekskursiją į Druskininkus, Liškiavą, Merkinę.
  • dalyvavo Lietuvos Dž.Parkinsono draugijos JURBARKO skyrius organizuotame renginyje Smalininkuose.

Į susirinkimą susirinkusieji Kauno apskrities Parkinsono draugijos nariai dėkojo pirmininkui Vaclovui Tunaičiui už jo veiklą praėjusiais metais organizuojant susitikimus su gydytojais, išvykas ir išreiškė pasitikėjimą siūlydami ir šiais metais jam eiti pirmininko pareigas.

Buvo begalo liūdna, kad susirinkime negalėjo dalyvauti draugijos narė muzikė, dailininkė, rašytoja Janina Bakšienė, kurios vyras Vidmantas Bakšys pristatė draugijos nariams p.Janinos knygą “Gyvenimo nuotrupos” (Kaunas, 2015). Susirinkusieji prašė p.Vidmanto paskaityti knygos ištraukų, privertė p.Vidmantą leistis senų įvykių prisiminimų takais, papasakoti apie knygos kūrimą. Visi šypsojosi, per salę nusirisdavo ir juoko banga. Visiems dalyvavusiems pristatyme p.Vidmantas padovanojo po knygą. Ačiū Janinai ir Vidmantui Bakšiams!

Susitikimą vainikavo vaišės – pačių narių kepti pyragai su arbata ar kava, muzika ir šokiai.


2015 m. Susitikimas su UAB „Teida” atstovu. Treniruokis VIVA 2 PARKINSON

Kovo 3 d. Kauno apskrities Parkinsono draugijos nariai susitiko su UAB “Teida” vyr.vadybininku-kineziterapeutu Mantu Drukteiniu, kuris pristatė priemones, aktyvių-pasyvių judesių kojų treniruoklį VIVA 2 PARKINSON.

Susitikime dalyvavę draugijos nariai drąsiai jį išbandė – vieni mynė jį patys, kiti pasirinko pasyvią funkciją ir leido pačiam treniruokliui “minti” už juos.

image image image
image


2014 m. Išvyka į Palangą

Paskutinį vasaros savaitgalį Kauno apskrities Parkinsono draugijos nariai mėgavosi Lietuvos pajūriu, maudėsi Baltijos jūroje, pramogavo, džiaugėsi radę savyje tiek jėgų kartu su gide keliauti po gintarinę Palangą.

palanga


2014 m. Išvyka į Vilnių

2014 m. birželį išvyka į Vilnių. Aplankyti Valdovų rūmai, Gedimino pilis…

Į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus, 2014 m. birželis

Vilnius_Valdovu_rumai_2014 Vilnius_Valdovu_rumai_2014_3 Vilnius_Gedimino_pilis_2014_1 Vilnius_Gedimino_pilis_2014_3 Vilnius_Gedimino_pilis_2014


Kaunas – Lietuvos Parkinsono ligos draugijos gimtasis miestas. Čia grupelė entuziastų, susibūrusi 1997 metais, įkūrė draugiją, augino ją ir puoselėjo. Pamažu prie kauniečių jungėsi kitose Lietuvos vietovėse gyvenantys Parkinsono liga sergantys žmonės ir jų globėjai. Iki 2005 metų Kauno skyriaus veiklą galima sutapatinti su visos draugijos veikla.

2014 metų pradžioje Kauno apskrities Parkinsono draugija vienijo beveik 60 sergančiųjų Parkinsono liga ir jų globėjų. Kartą per mėnesį Kauno draugijos nariai susirenka į susitikimus su gydytojais, kineziterapeutais, mitybos ir kitais specialistais, vyksta į išvykas ir ekskursijas.


2011 m., Kaunas